Majanduslangus neelas Kohava restorani Buen Provecho

19. august 2008, 12:45

Imavere Saeveski eksjuhi ning Sylvester
Grupi osaniku Margus Kohava ettevõttele OÜ Payles kuulunud restoran Buen
Provecho on sunnitud pankrotimenetluse tõttu peagi pillid kokku pakkima.

Imavere Saeveski eksjuhi ning Sylvester Grupi osaniku Margus Kohava ettevõte OÜ Payles investeeris 2005. aasta majandusaruande põhjal tütarettevõttesse OÜ Buen Provecho 400 000 krooni. Kohava sõnul oli äri ajajaks ja restorani juhiks siiski tema abikaasa Piibe Kohava.

Selle aasta mais oli restoran aga sunnitud sisse andma pankrotimenetluse avalduse ettevõtte majandustegevuse lõpetamiseks. Majandusaasta aruande järgi oli Buen Provecho OÜ kahjumiks 3 287 366 krooni.

„Jah, meil käib pankrotimenetlus, aga miks sellest on vaja rääkida?“ oli ettevõtte juht Piibe Kohava ärritunud. „Peamiseks põhjuseks oli majanduslangus, kuid mulle üldiselt ei meeldiks, et selle kohta infot ilmuks,“ oli Kohava telefonis kuuldavalt ärritunud.

Tema sõnul on majanduslangusest tingituna inimesed hakanud vähem väljas söömas käima ja sel on ka otsene mõju söögikohtadele. „Ma kardan, et ega meie ei jää esimeseks, ega viimaseks. Kindlasti tuleb sügise jooksul teisigi. Kui on võimalust nii mõnedki järgnevad aastad ettevõttesse raha nõrkemiseni sisse lahmida, siis muidugi oleks see õige, sest rasked ajad lähevad ju üle ja siis on eelis nendel, kes on suutnud need ajad oma ettevõtte avatuna hoida,“ märkis Kohava ning lisas, et temal seda võimalust paraku pole.

2007. aasta majandustulemused jäid aruande järgi oodatust halvemateks ning ühena põhjustest on välja toodud ka 26. aprilli rahutused, mille keskmesse jäi ka Buen Provecho OÜ–le kuuluv restoran Buen Provecho, sest järgneva kuu jooksul vähenes restorani külastatavus oluliselt.

Buen Provecho OÜ pankrotimenetlus peaks lõpule jõudma septembri kuu jooksul.

2007. aastal omandas Payles OÜ 90% tütarettevõttes Buen Provecho OÜ. Seoses tütarettevõtte pankrotiavalduse esitamisega 27.mail 2008 on osalus Buen Provecho OÜ-s maha kantud.

Pärnu mnt-le jääb veel ka teine söögikoht, Kohvik 48, mille omanikuks on Expressions OÜ. Lugejate sõnul on kohvik juba mõnda aega suletud olnud, kuid helistades äriregistrist leitud ettevõtte juhatuse liikme ja osaniku Inderpal Malhotra telefonile kummutas juht kahlused majanduslikest raskustest ning mainis vaid, et hetkel on käimas kontseptsiooni ümerkorraldamine ning pikemat kommentaari andma ei soostunud. Soovitas vaid ettevõtjatele praeguses majanduskliimas innovaatilisemat mõtlemist.

Ettevõtte majandusaasta aruandest loeb välja selle, et Expressions OÜ alustas tegevust 2006. aastal 18.07 ning eelmisel aastal tegeleti põhiliselt uute klientide ja tarnijate otsimisega ning aasta lõpetati 1,8 miljonilise kasumiga.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2008, 16:02
Otsi:

Ava täpsem otsing