Ametühing nõuab alampalgaks 5250 krooni

Mariliis Pinn 16. september 2008, 18:16

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL)
juhatus otsustas täna taotleda kahepoolsetel läbirääkimistel Tööandjate
Keskliiduga üleriigilise palga alammäära tõstmist 2009. aastal 5250 kroonini
kuus ehk 31.40 kroonini tun shy;nis.

Seega soovib EAKL suurendada alampalka 900 krooni võrreldes täna kehtiva 4350 krooniga, teatas liit. „Arvestades senist ja ees ootavat elukalliduse tõusu, pole veidi enam kui 20-protsendiline palganõue kindlasti ülepingutatud ka jahtuva majanduse tingimus shy;tes,” märkis EAKLi esimees Harri Taliga. „Alampalga tõstmine on eriti oluline, sest eluaseme- ja toidukulud moodusta shy;vad märkimisväärse osa just madalama sissetule shy;kuga inimeste tarbimises.”

Ametiühingute Keskliidu juhatus pidas hädavajalikuks jätkata alampalga tõstmist kiiremas tempos, kui kasvab keskmine palk – seda põhimõtet on EAKL järginud juba enam kui 10 aastat. Lähim eesmärk on suurendada alampalga osakaalu keskmises palgas 37 protsendini praeguse kolmandiku asemel. Täiendavate põhjustena toodi välja ka ees ootav ravimite hinnatõus, kavandatavad maksude tõstmised, samuti riikliku koolitoetuse kaotamine. Oluliseks peeti sedagi, et palgatõus toetab sisenõudlust, mis on oluline üldise majanduskliima parandamiseks.

EAKL prognoosib, et majanduse madalseisu tingimustes ei tule läbirääkimised kerged. “Samas väidetakse viimasel ajal üha enam, et alampalga saajaid eriti polegi – seega ei tohiks tööandjatega kokkuleppe saavutamine olla ületamatu probleem,” leiab ametiühingujuht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2008, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing