Roosaar: tuleb säilitada kaine pea

Liis Kängsepp 22. oktoober 2008, 16:39

Ellujäämiseks tuleb ettevõtetel lõpetada
tegevused, mis pole otseselt põhitegevusega seotud või on kahjumlikud ning korda
saada tootmisahel, usub ASi Wendre juht Vahur Roosaar.

„Kõike tuleb võtta terve mõistusega,“ sõnas Roosaar, kes usub, et kui ettevõtte sees on protsessid õiged, on edu saavutamine võimalik.

„Tuleb mõelda sellele, et igasugused kõrvalised ja ebaefektiivsed tegevused ära lõpetada ja tarneahel korda saada, et see oleks efektiivne ja toimiv,“ sõnas Roosaar, „valusad liigutused tuleb ära teha, et konkurentsis püsida.“

Wendre ise koondas hiljuti 80 inimest, kui pani kinni 40-töötajaga õmblustootmise Võhmas. Roosaare sõnul Eesti majanduskliima neid nii väga ei mõjutagi, kuna praktiliselt 100% toodangust läheb ekspordiks. Samas lootis ta kasu lõigata sellest, et inflatsioon ja tööjõukulud on saadud kontrolli alla ning loodetavasti ei toimu suurt hüpet ka infrastruktuurikuludes.

„Tootmiskulude poole pealt pole praegune aeg üldse halb – aitab kulude kasvu kontrolli all hoida, asju paremini sättida,“ sõnas Roosaar.

Wendre on asunud aktiivsemalt müügitööd tegema välismaal, äsja loodi Saksamaal Frankfurdis ettevõte, mille müügikäibeks loodetakse tuleval aastal 10 mln euro ringis.

„Nii suuri ostjaid kui IKEA seal kindlasti ei ole, aga on palju selliseid süsteeme, kus ostumahud võivad olla ilusad miljonid eurot,“ rääkis Roosaar, „5-20 mln sisseostumahuga on päris mitmeid.“

Eesti Panga täna avaldatud majandusprognoosi järgi väheneb Eesti SKP tänavu 1,8% ning järgmisel aastal 2,1%. Uut tõusulainet majanduses on oodata 2009. aasta lõpus või ülejärgmise aasta algul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2008, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing