SEB: riskiks on ka katseajaga töölepingu olemasolu

05. november 2008, 17:54

SEB võtab krediteerimisotsuste langetamisel
arvesse laenusaaja kõiki olemasolevaid kohustusi ning hindab kliendi igakuiseid
sissetulekuid võetud kohustuste teenindamiseks. Majanduskeskkonna halvenedes on
riskiks ka katseajaga tööleping.

Äripäeva toimetusse pöördus SEB panga klient, kes rääkis, et ta jäeti 10 000 krooni suuruse laenusooviga ukse taha, kuna ta viis oma kodulaenu üle Sampo Panka. Kliendi igakuine palk laekub jätkuvalt SEBsse.

SEB võtab krediteerimisotsuste langetamisel panga kommunikatsioonijuhi Silver Vohu sõnul arvesse laenusaaja kõiki olemasolevaid kohustusi ning hindab kliendi igakuiseid sissetulekuid võetud kohustuste teenindamiseks. Lisaks hinnatakse tema sõnul konkreetse laenusaaja maksekäitumist ning teisi riske, mis võivad põhjustada potentsiaalse võlgnevuse tekkimise. "Majanduskeskkonna halvenedes on kindlasti üheks selliseks riskiks ka katseajaga töölepingu olemasolu, mille kiirel lõpetamisel ei ole kliendil võimalik õigeaegselt laenu põhiosamakseid ja intresse tasuda. Kodulaenu omamine võib piiripealsetes olukordades olla panga jaoks garantii täiendava laenu andmiseks," märkis Vohu.

"SEB on kõnealusel kliendil palunud esitada riskide analüüsiks vajalikke dokumente, mida klient ei ole teinud. Seega on ennatlik väita, et laenuotsus oli negatiivne – kui dokumendid on korras, maksevõime piisav ja riskid kontrolli all, siis saab pank ka otsuse langetada," lisas ta.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2008, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing