Savisaar: eelarve kasv 3,1% on alalhoidlik

28. november 2008, 13:58

Täna heaks kiidetud Tallinna ligi 8,1
miljardi kroonist eelarvet tutvustanud linnapea Edgar Savisaar nimetas kulutuste
kasvu jätkusuutlikuks ning linnavalitsuse liini alalhoidlikuks.

Tallinna linna eelarve tulude pool suureneb kavade kohaselt 5%, põhitegevuse kulud kasvavad 3,1% ning investeeringud koos PPP-projektidega 8%. Samas jääb riigieelarvest saamata kuni sada miljonit krooni.

Riigilt ei tule järgmisel aastal toetust lasteaedade ehitamiseks, loomaaia parendamiseks ja lauluväljaku renoveerimiseks, loetles Savisaar. Koolide remondiks saab Tallinn 2009. aastal riigilt 80%, tänavate korrashoiuks 41% ja raamatukogude täiendamiseks 17% vähem raha.

Ehkki praeguseks pole veel selge, kas era- ja avaliku sektori koostöös valmivad PPP-projektid tuleb raamatupidamises arvestada linnavalitsuse kohustuseks või mitte, soovib Tallinn tuleval aastal alustada üheksa kooli remontimist PPP vormis. Savisaare väitel jääb laenukoormus lubatud normi piiridesse.

Pensionärid ja puuetega lapsed saavad Tallinna linnavalitsuselt tänavuse 850 krooni asemel 1000 krooni, mis Savisaare sõnul kompenseerib nende elu kallinemist.

Võrreldes riigieelarvega on Tallinna eelarve tunduvalt kokkuhoidlikum ning investeeringutele ei tõmmata Ansipi valitsuse kombel pidurit, kiitis Savisaar. "Kõige olulisem on, et kus majandusel ei lähe just kõige paremini, ütleme meie, et Tallinn hoolib ikka, Tallinn hoolib alati," lisas linnapea.

Tallinna eelarve põhineb 2,1% majanduslanguse ja 4,8% inflatsiooni prognoosil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing