Lugeja arvab: Haigekassa: 2-3 päeva tööandja kanda

ÄP 03. detsember 2008, 00:00

  • Sellisel juhul peab tööandjal olema ligipääs töötaja tervise-loole ja talle tuleb anda ka patsiendi (töötaja) esindaja õigused.
  • Kui vaadata, kuidas mõned tööandjad töö puudumisel töölisi haiguslehele ajavad, siis oleks see täitsa õige samm. u Kas eesmärk on kümneile tuhandeile väikeettevõtjaile vesi peale tõmmata? Pangad ja Paulig ehk suudavad lisaks suurele maksukoormusele töötajaile mõne haiguspäeva kinni maksta, väikeettevõtjad mitte. Väikefirmasid on oluliselt rohkem, tulemuseks oleks hiiglaslik töötute armee.
  • Kui vähendada haiguslehe eest saadavat raha, läheb mõni inimene liiga hilja arsti juurde, ja haigus, mille ravi võib näiteks nädala asemel kolmele venida. Riik kaotab kokkuvõttes rohkem.
  • Inimene hoolitsevat siis enda eest rohkem, kui haigusraha makstakse vähem... Probleem leeveneb, kui riik astub esimese sammu. Kui firma investeerib töötaja tervisesse, miks peab veel erisoodustust maksma? Riik kompenseerib aga antidepressante!
  • Probleem peitub hoopis haigekassa rahastamise süsteemis. Kõrge sotsmaksu pärast pakuvad tööandjad töötajaile suurema palga asemel muid hüvesid, ja see on ka peamine ümbrikupalga maksmise põhjus. Tahaks aga näha seda poliitikut, kes julgeb süsteemi muuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing