Börsihai 2008: võiduks suutsin halbu tehinguid vältida

03. detsember 2008, 16:33

Arvan, et ei teinud väga palju häid
tehinguid, kuid suutsin vältida halbu, kommenteeris oma võitu "Börsihai 2008"
Magnus Kõur.

„Erinevalt paljudest teistest portfellidest, mis selles mängus osalesid, alustasin võitnud portfelliga kaks nädalat enne mängu lõppu,“ ütles Kõur.

„Ma ei arva, et ma oleksin teinud väga palju häid tehinguid, pigem oli see, et ma suutsin vältida halbu tehinguid, mida oli küllaltki kerge selle mängu jooksul ja antud turuolukorras teha,“ lisas ta.

Küsimusele, kuidas tuleks praegu aktsiaturul teenimiseks käituda, vastas Kõur, et arvestades aktsiaturgude volatiilsust paari viimase aasta jooksul ei pruugi osta ja hoia olla kõige tulutoovam strateegia.

„Kindlasti on see selline strateegia, mis nõuab kõige vähem pingutust. Aga nagu elus ikka – kes ei pinguta, see ei teeni. Kui ei ole positsiooni üle kontrolli ehk adekvaatset jälgimist, mis turul toimub, on kaotused väga kiired tulema. Ja mida volatiilsem turg on, seda kiiremad ja suuremad need kaotused on,“ sõnas ta.

Kõur seni USA börsidel kaubelnud pole. „Et saada USA börsidel päevakauplejaks, peab kontol olema vähemalt 25 000 USA dollarit. Väiksemate summadega pole ma pidanud mõistlikuks kauplemist alustada,“ põhjendas ta. „Virtuaalsete portfellide mõttes olen ma peaaegu kolm aastat iga päev turul silma peal hoidnud ja n-ö kuiva trenni teinud, selleks, et lahinguks ette valmistuda.“

„Börsihai 2008“ rahaline võit 2000 eurot on Kõuri sõnul mõnes mõttes küllaltki suur summa, aga teisalt on reaalseks kauplemiseks vaja umbes kümme korda rohkem raha. „Aja kulu ja võimaliku tulu suhe oleks antud juhul liiga väike – kauplema nii väikse summaga ei hakka,“ kommenteeris Kõur. „Auhind on samm selles suunas, kuid see mind homme USA börsile veel kauplema ei vii.“

Kõur märkis, et võidu võtab ta välja ja investeerib reaalmajandusse, kuna summa on pigem täiendav kapital ettevõtluse arendamiseks.

Turulanguses on Kõuril Eesti börsil tulnud mõningad kaotused vastu võtta. „Kuna panused ei olnud väga suured, ei olnud kaotused ka absoluutmõistes väga suured – ca 20–25% Tallinki ja Olympic Casinoga.“

„See oli juba 2007. aastal, siis kui nende aktsiad langema hakkasid, aga mul on hea meel, et ma ei hoidnud neid tänaseni – kaotusi tuleb ikkagi piirata. Lootus on küll hea asi, aga kui sa ise ei suuda nende ettevõtete äri muuta, ei maksa lootustele tulevikku rajama hakata,“ ütles Kõur.

28. novembri õhtul USA börside sulgemisest märku andnud kell pani ühtlasi punkti kolmes Balti riigis korraldatavale virtuaalsele aktsiamängule “Börsihai 2008”, mida LHV organiseeris juba kuuendat aastat järjest, teatas LHV. Nelja nädala pikkuses kasumijahis väljus võitjana Magnus Kõur.

LHV jagas kõikidele osalejatele võrdselt 30000 eurot ja enim suutis seda rahasummat kasvatada Magnus Kõur, kelle portfelli lõppväärtuseks kujunes 80320.02 eurot ning tootluseks seega 168%. Teiseks jõudis Mikk Talpsepp, jäädes liidrist maha 9785.05 euroga (portfelli tootlus 135%). Kolmanda koha saavutas eelmise aasta võitja Lauri Meidla, keda jäi esimesest lahutama 24713.91 eurot (portfelli tootlus 85%).

Neljandale kohale jäi Äripäeva ajakirjanik Mait Jüriado, kelle portfelli lõppväärtus oli 53305.54 eurot (portfelli tootlus 78%).

Esita küsimus Magnus Kõurile!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing