Evli sulgeb kontoreid

08. detsember 2008, 11:18

Finantskriis sunnib Evli Banki kasumlikkuse
säilitamise nimel sulgema oma Luksemburgi ja Läti kontorid ning töötajate
palganumbrit vähendama.

Evli Bank Plc teatas, et äärmiselt ebakindla turuolukorra tõttu jätkab pank oma sel suvel käivitatud kasumlikkuse tõstmise programmi rakendamist, mille eesmärk on vähendada ettevõtte kulusid.

Programmi raames sulgeb Evli oma kontorid Luksemburgis ja Lätis. Need on Evli grupi kõige väiksemad kontorid ning nende panus ettevõtte tuludesse on panga teatel olnud tagasihoidlik. Seoses kontorite sulgemisega lõpetatakse töölepingud üheksa sealse töötajaga. Läti ja Luksemburgi klientide teenindamise võtavad üle Evli kontorid Soomes, Rootsis, Eestis ja Leedus.

Evli alustab läbirääkimisi ka grupi administratiivüksusega Helsingis, mille koosseisu plaanitakse vähendada kuue kuni üheksa töötaja võrra. Personali vähendamise põhjusena nimetatakse sel aastal rakendatud IT-arendusprojektidest tulenevat, aga ka üleüldist töökoormuse vähenemist. Ühtlasi on alustatud osa töötajatega palkade vabatahtliku vähendamise läbirääkimisi.

Ka teised grupi kulud on luubi allal võetud. Kõigi nende sammude tulemusel kujuneb aastaseks eeldatavaks kokkuhoiuks ligikaudu 6 miljonit eurot ehk üle 93 miljoni krooni, teatas ettevõte.

„Finantskriis on sel sügisel Evli tegevusvaldkonna väga nõrgaks muutnud. Turuolukord on äärmiselt ebakindel ning selletõttu on meil keeruline teha prognoose nii töömahu kui ka tulude kohta. Kulude kokkuhoiu meetmete rakendamine on praegu hädavajalik, sest see aitab Evlil säilitada kasumlikkust ning jätkata efektiivselt klientide teenindamist,“ selgitas Evli Bank Plc juhatuse esimees Maunu Lehtimäki.

Evli kontorid Eestis ja Leedus jätkavad oma tavapärast tööd.

1985. aastal loodud Evli Bank Plc on sõltumatu investeerimispank, mille klientideks on ettevõtjad, firmajuhid ja investeerimisala professionaalid. Evli peamine turg on Läänemere piirkond. Evli tegutseb Soomes, Rootsis, Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal. Evlil on esindus ka Luksemburgis ning ühisettevõte Nordic Partners, Inc. New Yorkis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2009, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing