Evlil Eestis jalad kindlalt maas

08. detsember 2008, 12:56

Evli on kindlalt otsustanud Eesti turul
edasi tegutseda ja siinseid ega ka Leedu kontoreid sulgemine ning töötajaid
koondamine ei ähvarda.

Evli Securities ASi partner Tiiu Pedaja ütles aripaev.ee-le, et erinevalt panga Helsinki administratiivüksusest Eestis koondamist karta ei ole.

„Pigem vastupidi. Tegelikult me otsime oma meeskonda hoopis häid ja tugevaid inimesi juurde,“ lükkas Pedaja ümber kartuse, et ka siin lähiajal töötajate nimekirja ja palganumbreid kärpima hakatakse. Praegu käivad läbirääkimised uute spetsialistide kaasamiseks varahalduse poole peale, aga ka rahandusüksusesse.

„Loomulikult on ka Eesti ja Leedu turgudel keerulised ajad, nii kapitaliturgudel kui varahalduse poole peal, samal ajal ettevõtte rahanduse poolel läheb päris hästi,“ märkis Pedaja.

Oktoobri lõpus toimusid Evli struktuuris küllaltki kulukad ja suured ümberkorraldused, mille käigus muudeti Läti ja Leedu operatsioonid Eesti filiaalideks. „See oli vajalik muudatus, mis tõstis Eesti emaettevõtte seisusesse ning on seetõttu Eesti positsiooni tugevdanud,“ ütles Pedaja.Ta lisas, et praeguses keerulises olukorras ei kavatse Evli kindlasti käed rüpes istuda, vaid otsida jätkuvalt võimalusi oma tegevuse oluliselt efektiivsemaks muutmiseks.

Evli Bank Plc teatas täna, et äärmiselt ebakindel turuolukord sunnib panka kasumlikkuse säilitamise nimel sulgema oma Luksemburgi ja Läti kontorid ning töötajate palganumbrit vähendama. Samuti alustab pank läbirääkimisi grupi administratiivüksusega Helsingis, mille koosseisu plaanitakse vähendada kuue kuni üheksa töötaja võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 13:32
Otsi:

Ava täpsem otsing