Pärnul jäi aasta lõpus üle 13 miljonit krooni

12. jaanuar 2009, 11:54

Pärnu linn lõpetas eelmise aasta 13 miljoni
krooni suuruse kassa vaba jäägiga, mille arvelt plaanitakse
vähendada tänavuste laenude mahtu.

2007. aasta lõpus jäi Pärnul kohustusi 80 miljoni krooni ulatuses, 2008. aasta lõpus orienteeruvalt 1,6 miljonit krooni, teatas linnavalitsus. Kassa vaba jäägi arvelt plaanib Pärnu linnavalitsuse rahandusosakond vähendada selleks aastaks planeeritud laenude mahtu.

Pärnu linnapea Mart Viisitamm möönis linna rahalist seisu kommenteerides, et põhjust liigseks optimismiks pole, kuid samuti ei ole ka põhjust paanikaks. "Oleme ettevaatlikud ja valmistume raskemateks aegadeks, peaasi, et oleme suutnud hoida likviidsust ja saame tänaste prognooside alusel täita ka edaspidi kõik võetud kohustused," teatas linnapea.

Pärnu linnavalitsuse rahandusosakonna juhataja Reet Näkk ütles, et linn on suutnud peamiselt kinnisvara müügitulude valest prognoosist tulenenud suurest võlast välja tulla ning alates 2008. aasta kevadest pole linnavalitsusel olnud ühtegi üle tähtaja maksmata arvet.

"Kokkuhoiu nimel oleme loobunud mõnedest kavandatud investeeringutest ning oleme suutnud kokku hoida ka mitme plaanitud hanke odavamaks osutumise tõttu," selgitas Näkk.

Pärnu linnavalitsuse rahandusosakonna juhataja sõnul töötatakse koos linnajuhtidega välja meetmed, mis aitaks ka 2009. aastal jätkata kokkuhoidlikku majandamist. "Päris kindlasti ei kasva juhtimiskulud ning pideva likviidsuse tagamiseks kavandame igakuised väljamaksed 1/12 ulatuses aasta eelarvest," sõnas ta.

Pärnu linna selle aasta eelarve maht on 744 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 08:11
Otsi:

Ava täpsem otsing