EBRD, EIB ja Maailmapank annavad Ida-Euroopa toetuseks laenu

27. veebruar 2009, 09:56

Rahvusvahelised finantsinstitutsioonid
teatasid täna, et panevad Ida-Euroopa vankuva pangandussüsteemi toetuseks kokku
24,5 miljardi euro suuruse abilaenu paketi, mis aitaks finantskriisi üle elada,
kirjutas Financial Times.

Maailmapanga, Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupanga (EBRD) ja Euroopa Investeerimispanga (EIB) abilaenu eesmärk on leevendada Ida-Euroopat eriti rängalt tabanud majandus- ja laenukriisi, kuna piirkonna panganduses domineerivad Lääne-Euroopa pangad on oma raha eelkõige koduturule suunanud. Mitmed riigid nagu Läti, Ukraina ja Ungari on abilaenu võtnud ka Rahvusvaheliselt Valuutafondilt.

EIB teatas, et on valmis laenama väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele 11 miljardit eurot, millest 5,7 miljardit on võimalik kohe välja laenata. EBRD on valmis perioodil 2009-2010 laenama finantssektorile 6 miljardit eurot ning Maailmapank 7,5 miljardit eurot.

IMFi tegevdirektor Dominique Strauss-Kahn tunnustas EBRD, EIB ja Maailmapanga ühist algatust, mis aitab leevendada finantskriisi mõjusid regiooni laenuturgudele

„Ühistegevus selle initsiatiivi raames aitab individuaalseid finantsasutusi ja sektoreid, samas kui IMF jätkab riikide toetamist makrotasandil,“ ütles Dominique Strauss-Kahn.

Maailmapanga juht Robert Zoellick on ärgitanud Euroopa jaoks kokku panema ulatuslikku päästeplaani, väites, et piirkonna pangad vajavad rekapitaliseerimiseks vähemalt 120 miljardit dollarit.

Rahandusasutuste teade tuleb vahetult pühapäeval toimuva ELi valitsusjuhtide mitteametliku tippkohtumise eel, kus põhiteemaks on majanduskriis ja võimalik Lääne-Euroopa abi Ida-Euroopale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing