Kohus vabastas blokeeritud Kalevi aktsiad

30. märts 2009, 12:20

Kuna Alta Foods jättis kohtu
deposiiti viis miljonit krooni maksmata, vabastas Harju maakohus 26.
märtsil oma varasema määrusega blokeeritud 15% Kalev Chocolate Factory
aktsiad.

Selle aasta 5. märtsil jõustus Harju maakohtu 9. detsembri kohtumäärus, mille alusel seati Eesti väärtpaberite keskregistrisse Alta Foodsi väidetava nõude tagamiseks Lutermale kuuluvate 15% Kalev Chocolate Factory aktsiatele käsutamise keelumärge.

Keelumärke tegemise eelduseks oli, et Alta Foods tasub kohtudeposiiti 5 miljonit krooni kahjude katteks, mida aktsiate blokeerimine võib tekitada ASile Luterma. Alta Foods ettenähtud summat kohtu määratud tähtajaks kohtudeposiiti ei maksnud ning seetõttu tühistas maakohus ka hagi tagamise, teatas Luterma täna börsile.

"Viie miljoni krooni kohtudeposiiti kandmata jätmine näitab veelkord, et kogu see hagi tagamise menetlus võis olla algatatud ainult Luterma majandustegevuse takistamiseks ning tõsist perspektiivi oma väidetava nõude osas ei näe Alta Foods ka ise," kommenteeris Luterma õigusteeninduse juht Allan Viirma.

"Kuna nüüdseks on kõik Alta Foodsi taotlusel tehtud hagi tagamised tühistatud, on meil õiguslik alus kahjunõude esitamiseks. Uurime praegu, kas Alta Foodsil on varasid, mille arvelt kahjunõuet rahuldada," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2009, 16:33
Otsi:

Ava täpsem otsing