Prits Liblik: kehval ajal pole vaja poosetada

21. mai 2009, 16:22

Saaremaa suurima majutusettevõtte, ASi
Kuressaare Sanatoorium omaniku Prits Libliku hinnangul tulevad eelolevad kuud
majutusturul väga pingelised ja nii mõnigi majutuskoht võib omanikku
vahetada.

Selleks hooajaks ennustatakse Saare maakonnas turistide arvu languseks 40%. "See on üldine olukord, nuta või naera," nentis Liblik ja lisas, et kui vaadata reede õhtul Saaremaale minevat autoliiklust, siis see on oluliselt väiksem kui aasta tagasi – esmajoones on kukkunud just eestlastest siseturistide arv.

Kui tarbimist ei ole, siis poosetada pole mõtet, et hoian majad lahti, kuigi kliente ei ole, rääkis Liblik ning lubas koha broneerinud kliendid vajadusel kolme asemel kahte hotellihoonesse ära mahutada. Samas ei soostunud Liblik kinnitama mõne talle kuuluva majutuskoha kinnipanemist, ent lubas "käituda vastavalt olukorrale".

Saare maakonna majutusasutuste klientide arv langes tänavu esimeses kvartalis möödunud aasta sama perioodiga võrreldes veerandi võrra. Kui mullu jaanuarist märtsini oli majutatuid 19 146, siis tänavu 14 098, Eesti elanikke neist vastavalt 14 795 ja 11 042. Klientide arv on iga kuuga üha rohkem vähenenud. Jaanuaris oli majutatuid mullusest 19 protsenti vähem, veebruaris 22 ja märtsis juba 32 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing