Rootslased soovivad taastada laevaliini Saaremaaga

21. mai 2009, 16:01

Üleeile Kuressaares viibinud Läänemere
suurima saare Gotlandi delegatsioon soovib taastada ajaloolise laevaliikluse
Saaremaaga.

Saarte Liinide esindajana kohtumisel viibinud ettevõtte finantsjuht Villu Vatsfeldt märkis, et rootslased väga konkreetseks ei läinud, pigem oli tegemist uurimisretkega. Kui enne oli räägitud võimalusest, et liin käivitub juba sel suvel, siis nüüd ei rääkinud rootslased varasemast ajast kui aasta 2010, küll võidakse tänavu teha mõned proovireisid.

Seni on rootslased tutvunud nii Roomassaare, Mõntu kui ka Saaremaa süvasadamaga, koosolekul osalenud saarlaste arvamuse kohaselt oleks kõige loogilisem valik Roomassaare, kuna see asub Kuressaarele kui põhisihtkohale kõige lähemal.

Kohtumisel lepiti kokku, et Saaremaa poolt jäävad asja koordineerima Saare maavalitsus ja Kuressaare linnavalitsus, projekti eestvedajaks jääb esimeses staadiumis Gotland, kes uurib ka võimalusi liini rahastamiseks Rootsi riigi abil.

Ka Saaremaa suurim majutusettevõte AS Kuressaare Sanatoorium plaanis käivitada laevaliikluse Rootsiga. "Tegime tööd Tallinkiga, et Stockholmi kesklinnast Riia kesklinna sõitev laev saada kas või kord nädalas Saaremaale. Neli tundi võtaks Saaremaa sadamasse sissepõige aega. Aga ei suudetud teha sellist projekti, millega liini sissetöötamise ajaks raha peale saada," ütles spaahotelle haldava ettevõtte omanik Prits Liblik eilses ajalehes Meie Maa.

1990ndate alguses Rootsist Saaremaale toimunud reisid kruiisilaevaga Baltic Star tõid Eestisse ligi 10 000 turisti hooajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing