EL ja IMF teevad täna Läti eelarvekärbete kohta avalduse

04. juuni 2009, 12:15

Euroopa Komisjon ja Rahvusvaheline
Valuutafond teevad täna avalduse muudatuste kohta Läti riigieelarves.

Nii kinnitas agentuurile Bloomberg Euroopa Komisjoni Riia kontori pressiesindaja Ivars Busmanis. Ka Rootsi uudistebüroo Direkt vahendas juba, et Läti kokkulepe IMFi ja Euroopa Komisjoniga võib valmis olla.

"Juba on infot, et kokkulepe võib klaar olla … ma ei oska öelda, kuivõrd on neil kuuldustel alust, kuid see on tõenäoline," ütles 4Casti valuutastrateeg Chris Furness Direktile.

Kõnelusi IMFiga võis kiirendada Läti valitsuse võlakirjaemissiooni läbikukkumine kolmapäeval. Furnessi sõnul ei maksa seda siiski üle dramatiseerida. "Emissioone on ka varem läbi kukkunud," ütles ta. Info võimalikust kokkuleppest on juba vähendanud survet Läti latile ja ka Rootsi kroonile, vahendas Direkt.

Täna andis Läti parlament komisjonidele läbivaatamiseks 2009. aasta riigieelarve muudatusettepanekud. Eelarve on koostatud defitsiidiga, mille suurus on 9,2% SKPst. Muudatuste sees on ka SKP prognoosi langetamine tänavu -18%-le.

Läti peaminister Valdis Dombrovskis ja rahandusminister Einars Repše ütlesid, et valmistavad eelarve teiseks lugemiseks ette juba uusi kärpimisettepanekuid, vahendas Läti Delfi.

Läti keskpank kordas täna panga võrgulehel tehtud avalduses, et Läti latt jääb euroga seotuks kuni üleminekuni Euroopa ühisrahale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 20:57
Otsi:

Ava täpsem otsing