AUTOD: Cayenne muutub saledamaks

1706-aripaev 20. august 2009, 22:11

Mida lähemale jõuab uue maasturi Porsche
Cayenne debüüt, seda selgemaks saab fakt, et järgmisel aastal müügile jõudev
sportmaastur on asunud salenemise teele.

Siin näivad Porsche insenerid ja disainerid olevat võtnud kuulda paljute autohuviliste arvamust, kes senise, 2002. aastast tootmises oleva mudelipõlvkonna välimust veidi liiga raskepäraseks pidasid. Tubli dieet on nüüdseks aidanud raskekaallasest teha juba üpris saleda võistleja sportlike linnamaasturite kategoorias.

Samas pole Cayenne'i disaini uuendatud radikaalselt, vaid tegu on juba sama tootja mudelilt 911 tuntud sujuva evolutsiooniga. Üks pilk autole ja juba on selge, millise sõidukiga on tegu. Seega ei tasu karta, et uus Cayenne kaoks ära teiste linnamaasturite arvukasse perre.

Rohkem muutusi on oodata auto sisemuses, kus kasutatakse senisest paremaid materjale. Ka meenutab asjaosaliste sõnul uue Cayenne'i sisemus värskelt debüteerinud Porsche sportsedaani Panamera sõitjateruumi.

Jõuallikate valikus jälgivad Porsche insenerid juba praeguselt mudelilt alguse saanud traditsioone. Kindlasti saab uus Cayenne S endale vabalthingava 4,8-liitrise V8, samuti on oodata rohkem kui 500 hobujõudu pakkuva Cayenne Turbo naasmist. Ka värskelt mootorite valikusse lisandunud 240hobujõuline kuuesilindriline diiselmootor kandub pärandusena uustulnukale edasi. Kõik need jõuallikad elavad küll läbi väikesed modifikatsioonid, mille eesmärgiks on suurendada heitgaaside puhtust ning vähendada kütusekulu.

Suure tõenäosusega saab uus Cayenne endale esmakordselt Porsche ajaloos ka hübriidjõuallika – kombinatsiooni Audilt laenatud kolmeliitrisest ülelaadimisega V6st ning sellega ühendatud elektrimootorist.

Loomulikult ei pääse põhjalikust värskendusest ka Cayenne'i veermik, asjaga kursis olevate inimeste sõnul peaks uus maastur pakkuma senisest sportlikumat sõiduelamust.

Oma ametliku debüüdi peaks uus Porsche Cayenne tegema järgmisel aasta mais Genfi autonäitusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. August 2009, 22:14
Otsi:

Ava täpsem otsing