Mutli korruptsiooniasjas jätkub istung ülehomme

Koit Brinkmann 29. september 2009, 14:07

Harju maakohtus arutas Tallinna
keskerakondlasest abilinnapea Jaanus Mutli poolt Põhja politseiprefektuuri
väärteomenetluse otsuse peale esitatud kaebust, tunnistaja puudumise tõttu kohus
täna otsuseni ei jõudnud.

Juuli lõpus koostas Põhja politseiprefektuur väärteomenetluse otsuse, millega määrati abilinnapeale 9000 krooni suurune trahv korruptsioonivastase seaduse rikkumise eest. Mutli vaidlustas otsuse kohtus.

„Kasutan õigust ütlusi mitte anda,“ vastas abilinnapea täna kohtunik Merle Partsi küsimusele, kas ta kinnitab kinkekaardi saamist.Lehm

Väidetavalt käis Mutli koos elukaaslasega 2007. a sügisel reisil Tenerifel ning osaliselt tasus ta soojamaareisi eest Tallinna Farmaatsiatehase ostetud 15 000 krooni suuruse kinkekaardiga.
Politsei arvates on keskerakondlasest kõrge linnaametnik võtnud vastu kingituse, mida ta ei oleks tohtinud teha.

Mutlit esindanud advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Urmas Ustavi sõnul ei seostu väidetav kingitus mitte mingi otsusega Mutli poolt, lisaks on asi aegunud.

17. augustil 2006. a andis ASi Lasnamäe Tööstuspark nõukogu juhatusele õiguse sõlmida Tallinna Farmaatsiatehasega hoonestusõiguse leping. Mutli oli üks nõukogu liikmetest. Aeg oli selline, et tööstuspargi kinnistute müügiks või hoonestusõiguse seadmiseks korraldati lausa konkursse. „Kolme viimase vaba kinnistu hoonestusõiguse omandajad on välja valitud, lepingute sõlmimise eel peab linnavalitsus selleks nõusoleku andma. Kolmest viimasest kinnistust kaks saab hoonestusõiguse alusel koos hilisema väljaostuõigusega enda kasutusse Tallinna Farmaatsiatehase AS ning ühe OÜ Eumar Santehnika,“ kirjutati siis linnavalitsuse pressiteates.

7. märtsil 2007. a ostis Tallinna Farmaatsiatehas Domina World Traveli 15 000 kroonise kinkekaardi ning 9. novembril tasuti sama kaardiga Mutli soojamaareisi eest.

Mutli nimi tuli välja, kui kaitsepolitsei kontrollis seoses linnaametnik Ivo Parbuse kriminaalasjaga reisifirmades kinkekaartide ostjate ning nende eest reisil käinute andmeid.

Tunnistajana täna kohtusse kutsutud Tallinna Farmaatsiatehase juhataja Raivo Unt viibis Saksamaal ning kuigi pooled kinnitasid, et menetluse otstarbekuse huvides võiks istungiga edasi minna, otsustas kohtunik kutsuda Undi ikkagi tunnistusi andma. Lisaks kutsutakse tunnistajapinki üks Lasnamäe Tööstuspargi nõukogu liige.

„Muidugi on see enne valimisi ebameeldiv asi, aga see käib töö juurde. Võite kirjutada, et mina jään oma seisukoha juurde ja pole õigusrikkumist toime pannud. Ka politsei eksib,“ ütles Mutli pärast istungit kohtuskäimise kohta.

Kohtuistung jätkub neljapäeval 1. oktoobril kell 13.00.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2009, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing