Narva Elektrijaam koondab ja kaotab 80 töökohta

12. oktoober 2009, 18:25

Eesti Energiale kuuluv Narva Elektrijaam AS
kaotab ligikaudu 80 töökohta, muudatustega seotud töötajate arv jääb väiksemaks.
Muudatuste põhjuseks on efektiivsuse tõstmise ja püsikulude kokkuhoiu vajadus
põhitegevusi toetavate üksuste struktuurides.

Ettevõtte eesmärgiks on keskenduda oma põhitegevusele, milleks on elektri- ja soojusenergia tootmine. Seetõttu mõjutab eelseisev muudatus eeskätt neid struktuuriüksusi, mis tegelevad hoonete ja rajatiste hoolduse ja remondiga, Balti elektrijaamas raudtee ekspluatatsiooni korraldusega, metallide töötlemisega või tugiteenuste osutamisega, teatas ettevõte oma pressiteates.

„Ettevõtte kulude optimeerimine ja efektiivsuse tõstmine on pidev protsess, mille elluviimisega on Narva Elektrijaamades alustatud juba eelnevatel aastatel. Narva Elektrijaamadel tuleb kärpida oma püsikulusid, vastasel korral ei suuda me realiseerida selliseid kavandatud suurinvesteeringuid nagu väävlipuhastusseadmete paigaldamine ja uute energiaplokkide ehitus,“ ütles pressiteate vahendusel Eesti Energia Narva Elektrijaamad ASi juht Ilmar Petersen.

„Ilma nende projektide elluviimiseta võib kohaliku elektritootmise küsimus väga teravalt üles kerkida,“ lisas ta. Samuti tuleb Peterseni sõnul Narva Elektrijaamas kulusid vähendada, et avaneva elektrituru tingimustes konkurentsivõimelisena püsida.

Ettevõte püüab elektrijaamades leida tööd võimalikult paljudele vabanevatele töötajatele. Mingi osa töötajatest võib saada tööpakkumisi partnerfirmadelt, kellelt ülalmainitud töid ostetakse. Osa töötajaid läheb penisonile ning need, keda ei õnnestu tööle rakendada, tuleb koondada.

Kõnealused struktuurimuudatused kestavad 2010. aasta jaanuarini, siis selguvad ka lõplikud ametikohti ning konkreetseid töötajaid puudutavad numbrid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing