Urve Vilk • 25. oktoober 2009 kell 21:00

Loov tegevus säilitab loomingulisuse

Oktoobri keskel Pärnus toimunud juhtimiskonverentsil räägiti palju kannapöörde vajalikkusest ettevõtluses, oma äri algatamisest ning seda toetavast loovusest.

Juhtimistreener ja blogija Pamela Slim julgustas kõiki palgatööga rahulolematuid oma ettevõtmist rajama. Slim alustas oma praeguseks ühte maailma populaarsemat äriblogi "Põgenemine bokside maailmast" ühes suurettevõttes töötamise ajal, et pääseda igapäevasest avatud kontori õudusest.

Pärast pikka karjääri suurettevõttes alustas Slim oma äriga, pühendudes teistes inimestes ettevõtlikkuse ülesleidmise kaasaaitamisele. Loovuse ärgitamiseks soovitab Slim tegeleda ilusate, loominguliste ning naudingut pakkuvate asjadega.

Mõte jääb ilma loomingulise tegevuseta tavapärasesse ja igapäevasesse käitumisse kinni.

Selleks, et olla loov ja rahulolev, tuleb tegeleda loominguliste tegevustega, nagu laulmine, näitemäng või maalimine. Nähke ümberringi ilusaid asju ja looge ka ise midagi kaunist, soovitas Slim.

Kes praegu oma päeva veel loomingulist tegevust põimida pole suutnud, sel tasuks seda kindlasti teha, selgus Slimi ettekandest. On ju loovus üks majandusliku kasvu tagamiseks hädavajalikest omadustest, kinnitas ta.

Teisalt rääkis Pärnu konverentsil rootslasest n-ö sariettevõtja Morten Lund, et tuleb olla ettevaatlik, et mitte segamini ajada hallutsinatsioone ja visioone.

Lund on olnud seotud üle 80 ettevõtte asutamisega ning olnud edukas investor, kuid nüüdseks, pärast tasuta Taani ajalehe Nyhedsaviseni kokkukukkumist, on välja kuulutatud Lundi eraisiku pankrot.

Hetkel kuum