Ligi: riske on, aga need on maandamiseks

03. november 2009, 21:44

Täna avaldatud Euroopa Komisjoni
sügisprognoosi ja Eesti ohtude kohta eurokriteeriumide täitmisel ütles
rahandusminister Jürgen Ligi otse-eetris "Aktuaalsele Kaamerale", et riske on,
aga need ongi maandamiseks. Ennekõike mainis ta kohalikke omavalitsusi.

"Riskid on pigem kohalikud omavalitsused, ja suuremad, kuidas nemad käituvad ja kui palju saame neid kontrollitud, mida me ka teeme iga päev," rääkis Ligi. "Õnneks on hing kinni laenatud nii Tallinnas kui Viimsis kui mõnes teises suuremas laenajas. Ohud on ka seal, kellel on reserve ja võtmata laene, mis kogusummas ületavad eelarvedefitsiidu summa."

Ligi toonitas, et ka reservide kasutuselevõtt suurendab defitsiiti, kaasa arvatud haigekassa ja töötukassa puhul. "Riske on, aga riskid on maandamiseks," märkis rahandusminister. Samas tunnistas ta, et on ka positiivseid abinõusid, mis teistpidi mõjuvad eelarvele.

"Omavahel neid võrreldes oleme 2009. a suhtes tunde juures, et me kontrollime olukorda ja saame hakkama. 2010 on prognoosi küsimus, kui täpselt ta tuleb, kui palju jaksame teha," ütles Ligi.

Ligi hinnangul Euroopa Komisjoni prognoosis midagi uut ei olnud. "See kinnitab seda, mida me ise arvame ja teame ning lõppkokkuvõttes on see positiivne sõnum," oli Ligi uhke. "Meie liitumine euroliiduga on realistlik, üldine olukord on hea."

Euroopa Komisjoni täna avalikustatud sügisprognoosist selgub, et Eesti jõupingutused eelarve tasakaalustamiseks peaksid eelarvedefitsiidi tänavu tooma 3%le SKPst, ehkki selle prognoosiga on seotud „arvestatavad riskid“, nii ei saa välistada, et defitsiit tuleb üle 3%.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 21:52
Otsi:

Ava täpsem otsing