IRL: Tallinna priiskamine annab juba tunda

Katariina Krjutškova 14. november 2009, 12:07

Tallinna volikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon on mures, et Tallinna eelarvedefitsiit ei võimalda maksta välja kolimistoetusi inimestele, kes on elanud õigusjärgsetele omanikele tagastatud majades, küll aga suutnud ise leida korteriturult enesele uue eluaseme.

"Arusaadavalt takistab kolimistoetuste väljamaksmist linnakassa kehv seis. IRL on korduvalt hoiatanud, et pärast pidu ja pillerkaart pole kõigeks hädavajalikuks enam raha. Et see aeg on nüüd käes, tõendab ka kolimistoetuste väljamaksmise külmutamine," ütles IRL-i fraktsiooni liige Andres Luus.

„IRL on tagastatud majades elavate inimeste murede lahendamisel alati eelistanud kolimistoetust munitsipaalmajadele, kuivõrd kolimistoetus on motiveerinud inimesi lahendama enda eluasemeprobleemid omal käel,“ sõnas IRL fraktsiooni liige Andres Luus.

„Makstes kolimistoetusi inimestele, kes on soovinud ise omanikuks saada, väheneb vajadus munitsipaaleluruumide järele või vähemalt on võimalik asustada linnale kuluvatele pindadele rohkem tõelisi abivajajaid,“ lisas Luus.

Volikogu eelmise koosseisu ajal tuli pealinna võimuerakond kaasa IRL ettepanekutega tõsta kolimistoetuse määra, mis tänaseks on küündinud arvestatava 75 000 kroonini. Seda enam teeb nõutuks, et alates augustikuust ehk samast ajast, mil linnavalitsus raporteeris tagastatud majade elanike probleemi lahendamisest, on kolimistoetuse taotlusi esitavad inimesed pidanud kogema ametnike tõrjuvat hoiakut ja otsituid põhjendusi taotluste rahuldamata jätmiseks. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2009, 21:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing