Kadrin Karner • 11. juuni 2010 kell 5:20

Pubid vajavad jalgpalli MMi näitamiseks eriluba

Ehkki kõrtsid maksavad televiisori näitamise eest autorikaitsjatele kümnist ja ülekannete eest on maksnud ka ETV, selgub, et jalgpalli MMi kohta tulnuks igal pubil veel eraldi leping sõlmida FIFAga.

"Autorikaitseseaduse mõttes on pubi avalik koht ning põhimõtteliselt iga pubi, mis edastab jalgpalli maailmameistrivõistluste mänge ilma FIFA vastava litsentsita, rikub seadust," tunnistas Õhtulehele Eesti Autotire Ühingu (EAÜ) jurist Anne-Ly Hussar, et nende organisatsioon ei puutu asjasse. Luba oli võimalik taotleda 26. maini FIFA (Rahvusvahelise Jalgpalliliitude Föderatsiooni) kodulehel.

"Jalgpalli MMi ülekanded ehk audiovisuaalse pildi avalik esitamine on autoriõiguse seaduste ja rahvusvaheliste konventsioonide kohaselt teose avalik esitlus, mis on võimalik ainult autori isiklikul loal. Ja autoriõigus jalgpalli MMi finaalturniirile kuulub FIFAle," tsiteeris ERRi spordisaadete peaprodutsent Marko Kaljuveer FIFA kodulehekülge. Ehk lihtsustatult – rahvusringhääling vaid vahendab pilti, samas kui kõik avaliku esitluse õigused on FIFA jätnud iseendale.

 

Hetkel kuum