Kadri Paas • 11. juuni 2010 kell 12:47

Prokuratuur: Eerik-Niiles Kross pole Arctic Sea hõivamisega seotud

Juhtiv riigiprokurör Lavly Lepp ütles Äripäevale, et uurimise andmetele tuginedes ei saa ta väita, justkui oleks riigikantselei koordinatsioonibüroo eksdirektor Eerik-Niiles Kross seotud laeva Arctic Sea hõivamisega.

"Prokuratuur ja kaitsepolitsei on kontrollinud kõiki teadaolevaid kriminaalmenetluse seisukohast olulisi seoseid Dmitri Savinsi ja isikute vahel, kellega ta Eestis suhtles," rääkis Lepp.

Ta lisas, et Eesti õiguskaitseasutuste poolt kontrollitakse kindlasti ka teistest riikidest laekunud informatsiooni, kuid tänaseks kriminaalmenetluse käigus kogutud andmed Krossi seost Arctic Sea hõivamisega ei kinnita.

Vene prokuratuuri teatel kahtlustatakse kaubalaeva Arctic Sea kaaperdamise tellimises endist Eesti esiluurajat Eerik-Niiles Krossi. Prokurör teatas sellest kaaperdamises süüdistatava Dmitri Savinsi kohtuistungil.

Savinsi tunnistuste kohaselt viis ta kaaperdamise läbi Krossi tellimusel koostöös teise organiseerijaga, kelleks olevat olnud Saksamaal tegutsev ettevõtja Sergei Demtšenko.

Äripäeval ei õnnetunud Eerik-Niiles Krossi telefonitsi tabada. Samas kinnitas mees teistele Eesti väljaannetele, et ta küll tunneb Dmitri Savinsit ning on tollele bürood välja rentinud, kuid kaaperdamises oleks teda liig süüdistada. Pigem pidas ta väiteid venelaste kättemaksuks, kes ei seedi tema tegevust Gruusias.

Hetkel kuum