15. august 2010 kell 9:38

Peeter Kukk: kasvu pole veel kuskilt näha

Ettevõtja Peeter Kukk jääb skeptiliseks majanduskasvu numbri suhtes, mis kajastab tema sõnul pigem poliitikute soovmõtlemist valimiste eel.

Viimsi Halduse nõukogu esimees Kukk märkis, et majanduskasvuks seda küll nimetada ei saa, küllap nimetatakse asja niimoodi seetõttu, et valimised taas tulemas.

"Väga õige info tuli hiljuti haigekassast, sest neil on arvutiekraanil väga hästi näha, kui paljud pole end töötuna arvele võtnud ega oma ka ravikindlustust. Räägitakse ka tarbijahindade ja inflatsiooni kasvust, aga tarbijahindade tõus tuleb pigem sellest, et osa teenusepakkujaid on oma hinnad euro-kordseteks tõstnud. No mis hind on 127,56 krooni, kui mitte hind eurodes? Majanduskasvu pole veel kuskilt näha," vastas Kukk Äripäeva päevaküsimusele "Kas oled majanduskasvu omal nahal tunnetanud?".

"Arvan, et majanduskasvu kohta tuleks ikka ettevõtjatelt küsida, mitte poliitikuid uskuda. Poliitikuile peab ikka väga korralikult jalaga tagumikku andma, et nad tegelikku olukorda tunnistaksid," lisas ta.

Autor: Anne Oja, Silvia Kruusmaa

Hetkel kuum