Hannes Sarv • 8. jaanuar 2011 kell 7:33

Luik: rääkisime Savisaarega võimust

Tallinna linnapeaga Edgar Savisaarega rääkides saab rahulikult keskenduda võimu laiematele küsimustele meil ja suuremates riikides, kommenteeris eilset kohtumist linnapeaga meediaärimess Hans H. Luik.

Luik kirjutas Äripäevale, et Savisaar saatis talle kutse lõunale juba poolteist kuud tagasi, kuid siis oli ta talvepuhkusel. „Vahepeal juhtus siin mõndagi, mis tegi kohtumise veelgi huvitavamaks,“ sõnas Luik. Kuna teda ei kutsutud Savisaarega kohtumisele ajakirjanikuna, ei või ta kuuldut edastada. Küll aga väitis ta, et nad ei puudutanud sõnagagi kinnisvara.

Teisalt ütles Luik, et teab juba 20 aastat, mida Savisaar temas ja tema ajakirjandustoodetest arvab ja lisab, et Savisaarel pole millegagi võimalik teda mõjutada. „Ta teab ka et meie meedia ei suuda tema valijaid kuidagi kõigutada... just seetõttu saab Savisaarega rääkides rahulikult keskenduda võimu laiematele küsimustele meil ja suuremates riikides,“ ütles Luik.

„Ise rääkisin seda mis ikka: täitevvõim ehitab Eestis vägevat võimuvertikaali. Valitsejal pole enam tarvis diskussiooni parlamendis ega meedias,“ sõnas Luik. Tema hinnangul pole Reformierakonnal võimutäiuseks valimistelt muud loota, kui saada IRL-ilt majandusministeerium. „Siis saaks nii energia- kui prügimajanduses viie parema ametikoha ligi,“ sõna Luik.

Luik lisas, et parteijuhid ei räägi eraelus loosungitega ning suuremad kalad on väga head inimestetundjad, paljunäinud ja pragmaatilised struktuuri juhid.

Linnapea päevakavas oli eile keskpäeval alanud kohtumiseks Hans H. Luigega määratud kaks tundi. Linnavalitsuses seda aga ei toimunud. Linnavalitsuse nõuniku Liina Oja sõnul oli tegemist lõunasöögiga, kuid ta ei osanud täpsustada, kus see toimus.

Hetkel kuum