Olavi Kärsna: Tallinn on maffiapealinn

Katariina Krjutškova 13. jaanuar 2011, 10:08

Kindlasti ei saa kasumi mittemaksustamise positiivset mõju investeeringutele üle hinnata, sest investorite meelitamiseks on vaja head teedevõrgustikku ja turvalist elukeskkonda, sõnas ettevõtlusnõustaja Olavi Kärsna.

„Kui keegi öises Tallinnas ringi sõidaks, vaataks nagu maffiapealinna. Suured maasturid sõidavad nii nagu tahavad, mingeid eeskirju ei vaata. Väiksemad vennad on nii ülbed, et ei pühi ühtegi klaasi autol puhtaks. Mitte ühtegi politseinikku näha pole. Ühesõnaga – maffiapealinn,“ sõnas Kärsna.

Kärsna hinnangul valitseb selline olukord tekkinud, sest riik on liiga õhuke ja seega on ka infrastruktuur niru. „Praegu on riik liiga pisike, see mõjutab ka ettevõtjaid. Infrastruktuur näiteks. Ettevõtjatel on vaja liigutada punktist A punktist B. Teine asi on see, kuidas töötajad tunnevad end selles riigis,“ ütles ta.

Kärsna hinnangul peaks käima kasumi ja tööjõu maksude alandamine käsikäes. Tema hinnangul on tööjõu maksud praegu liialt kõrged ja see pärsib majandusarengut.

Täna avalikustab rahandusministeerium Tartu Ülikooli ja Praxise koostöös valminud uuringu „Ettevõtete jaotamata kasumi mittemaksustamise mõju investeeringutele ja majandusarengule“ tutvustamisele. Seega küsib Äripäev spetsialistidelt, kuidas on kasumi mittemaksustamine mõjunud majanduskeskkonnale ja millised on endiselt Eesti kitsaskohad maksupoliitikas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. January 2011, 16:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing