Birjo Must • 14. veebruar 2011 kell 11:02

Suurettevõtete toetamine ei peaks olema prioriteet

Suurte tööstusettevõtete toetamine ei peaks kindlasti olema Eesti lähiaastate prioriteet omaette, leiab Marepleks OÜ omanik ja juht Tõnu Aigro.

“Küsimus pole suuruses, vaid piirkonnas, kus on ajud ja kuhu on võimalik koondada vastavad summad, et seal sobiv tootmine käima lükata,” rääkis Aigro.Aigro arvates tuleks toeatada hoopis selle sümbioosi arendamiseks vajaliku kasvukeskkonna moodustamist. 

“Kas seejärel mõni väike kasvab suureks või jääbki väikeseks, selles pole küsimus. Eks sellel, kui väikeseid on palju, on oma võlud ja ohud,” lausus ta.

Poliitika, mida praegu on aetud, on Aigro sõnul suhteliselt mõistlik. “Kohati on see võib-olla veidi tendentslik ja subjektiivne, kuid üldjuhul tuleks seda liini hoida,” rääkis ta.

Tänane päevaküsimus on ajendatud sellest, et eelmisel nädalal tegid 14 suurettevõtet erakondadele omapoolsed ettepanekud prioriteetseteks tegevussuundadeks järgmisel valitsemisperioodil. Ettevõtete juhtide sõnul muudab panustamine ainult väiketootmisele Eesti majanduse haavatavaks ning ebakindlaks.

Hetkel kuum