Katre Pilvinski • 4. märts 2011 kell 14:07

Siim Raie: ettevõtjate esindamine andis hea arusaama riigi toimimisest

Ettevõtjate huvide esindamine majanduskeskkonna kujundamisel on andnud hea arusaama riigi toimimisest, sõnas kaubandus-tööstuskojas peadirektori ametist lahkuv Siim Raie.

„Töö kaubanduskojas on olnud ääretult huvitav ning andnud võimaluse osaleda ainulaadsetes ettevõtmistes nagu ettevalmistused Eesti ühinemiseks Euroopa Liidu ja eurotsooniga, ekspordi ja ettevõtlusõppe arendamine ning algatus “Talendid koju!”," märkis Raie. 

"Ettevõtjate huvide esindamine majanduskeskkonna kujundamisel on andnud hea arusaama riigi toimimisest. Olen väga tänulik Kaubanduskoja juhatusele ja liikmetele pikaajalise usalduse eest ning uhke tublide kolleegide üle, kellega aastaid koos olen töötanud,“ sõnas ta.

Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman ütles, et Siim Raie on kaubanduskoja kõige pikaaegsem peadirektor. "Ja see, et kultuuritegelased oma Koja asutamisel eeskujuks just Kaubandus-Tööstuskoja tõid, on paljuski Siimu teene," lausus Luman.

15 aastat Eesti Kaubandus-Tööstuskojas töötanud ja viimased 8 aastat seda peadirektorina juhtinud Siim Raie lahkub 18. märtsist ametist ning asub tööle Presidendi Kantselei direktorina. 

Raie alustas tööd Kaubanduskojas 1995. aastal reklaamimüügi agendina ning töötas erinevatel positsioonidel kuni peadirektoriks nimetamiseni 2002. aastal. Lisaks on ta osalenud Kaubanduskoja sidusorganisatsioonide ning rahvusvaheliste ettevõtlusliitude juhtorganite töös, samuti osaleb mitmete mittetulundusorganisatsioonide juhtimisel.

Koja peadirektori kohuseid asub täitma Mait Palts, senine poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja. Palts töötab Kaubanduskojas 2002. aastast.

 

 

Hetkel kuum