Romet Kreek • 10. mai 2011 kell 6:57

Kreeka fondijuhid hoiatavad

Kreeka fondijuhid hoiatavad, et kui Euroopa liidrid liiguvad selles suunas, et Kreeka peab võla restruktureerima, siis toob see kaasa hävingu niigi raskustes majanduses, kirjutab Bloomberg.

„Praegusel hetkel ei tohi võlgu restruktureerida,“ ütles Kreeka fondijuhtide ja varahaldurite liidu juht Aris Xenofos. „See mõjuks Kreeka majandusele laostavalt ning negatiivselt ülejäänud Euroopa Liidule ja eurole,“ lisas ta.

„Põhiteema ei ole restruktureerimine, vaid see, millises ulatuses majandus ja Kreeka ühiskond on  valmis edasi minema jätkuna struktuursetele reformidele,“ ütles Xenofos. „Peame ootama vähemalt 2012. aasta alguseni, et näha, kus me oleme ja kas me peame alustama tõsisemaid kõnelusi restruktureerimise osas ja nende tingimuste üle.“

Kreeka peaminister George Papandreou ütles 15. aprillil, et Kreeka probleeme ei lahenda võlgade restruktureerimine, vaid riigi restruktureerimine.

Kreeka kodumaistel võlakirjafondidel on umbes 700 mln euroses mahus Kreeka valitsuse pabereid. Kui lisada ka rahaturufondid ja teised fondid, kasvab see 1,5 miljardile eurole. 

Hetkel kuum