Kohus lükkas edasi Weroli eksjuhtide otsuse tähtaja

Kadrin Karner 30. mai 2011, 09:21

Tartu ringkonnakohus teatas, et lükkas Weroli eksjuhtide Erki Aaviku, Helmo Hainsoo ja Tõnu Jaanimetsa kriminaalasjas tehtava kohtulahendi teatavakstegemise hilisemaks.

Esialgu pidi kohus otsuse kuulutama 31. mail 2011, kuid nüüd on lõpliku kohtulahendi teatavakstegemise ajaks 10. juuni kell 14.

Tartu maakohtu otsuse Aaviku (49), Hainsoo (62) ja Jaanimetsa (52) kriminaalasjas vaidlustasid Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss, põllumajandusministeerium ja Erki Aavik ise ning tema kaitsja vandeadvokaat Monika Mägi, kirjutas aripaev.ee eile.

Prokuratuur taotles maakohtu otsuse tühistamist osas, millega mõisteti Hainsoo ja Jaanimets neile esitatud süüdistustes õigeks ning nõuab Hainsoo süüdimõistmist ametiseisundi ebaseadusliku ärakasutamise süüdistuses ning tema karistamist tingimisi kaheaastase vangistusega kolmeaastase katseajaga. Samuti taotles prokuratuur Jaanimetsa süüdimõistmist omastamisele kaasaaitamise süüdistuses ning tema karistamist tingimisi üheaastase vangistusega ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Aavik ja tema kaitsja taotlevad maakohtu otsuse tühistamist osas, millega Aavik süüdi mõisteti ning tema õigeksmõistmist ametiseisundi ebaseaduslikus ärakasutamises, vara omastamises ja rahapesus.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. May 2011, 09:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing