Sirje Rank • 12. august 2011 kell 6:44

Prantsusmaa majanduskasv jäi toppama

Täna avaldatud esialgsel hinnangul ei kasvanud Prantsusmaa SKP teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes üldse.

See annab lisaainet muretsemiseks, kuidas tippreitingu säilimise eest võitlev riik oma eelarvedefitsiidi kärpimisega toime tuleb, vahendas Wall Street Journal.

Esimeses kvartalis kasvas Prantsusmaa SKP 0,9% ja teises kvartalis ootasid analüütikud SKP kasvu vahemikus 0,2-0,3%. Täna teatas Prantsusmaa statistikaamet, et SKP jäi esimese kvartaliga võrreldes samale tasemele.

Kui Prantsusmaa majanduskasv ei küündi tänavu valitsuse prognoositud 2% tasemele, teeb see raskemaks eelarvedefitsiidi kärpimise läinud aasta 7,1 protsendilt 5,7%-le SKPst.

Kolmapäeval kordas Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy, et Prantsusmaa täidab riigi rahanduse saneerimise plaanid igal juhul – ka siis, kui majanduskeskkond halveneb.

Ka Rahvusvaheline Valuutafond IMF on Prantsusmaale soovitanud lisakärpeid.

Kogu nädala on Prantsusmaa olnud kasvava surve all kahtlustest, et riik võib oma tipptasemel reitingust ilma jääda, mis on aga oluline nurgakivi euroala päästemehhanismis. Prantsuse pankade aktsiad on saaginud järsult üles alla - tänasest jõustus ajutine lühikeseks müügi keeld. Majanduskasvu pidurdumine on uus hoop närvilise nädala lõpetuseks.

Hetkel kuum