Indrek Kald • 29. september 2011 kell 19:16

Ka Eestilt "jah"

Riigikogu toetas hilisõhtul Eesti liitumist euroala päästepaketi EFSFiga. Poolthääli oli 59 ja vastu 18. EFSFile on jah öelnud ka Soome ja Saksamaa.

Otsuse kohaselt garanteerib Eesti euroalal rahastamisraskustesse sattunud liikmesriikide toetamist kuni kahe miljardi euro ulatuses, millele lisanduvad nimetatud võlakohustuste intressid.

Valitsus peab esitama riigikogule heakskiitmiseks euroala liikmesriigile suunatud ja antud garantiiga seotud Euroopa Liidu Komisjoni ja euroala liikmesriigi vahel sõlmitava uue vastastikuse mõistmise memorandumi kavandi finantsabi andmiseks.

Ühtlasi peab valitsus peab esitama Euroopa Liidu asjade komisjonile arvamuse avaldamiseks ka nimetatud memorandumi muudatuse kavandi ja memorandumi kavandi, mille eesmärgiks on ennetavate vahendite võimaldamine, võlakirjade ostmine või krediidiasutuste ja teiste finantsinstitutsioonide rekapitaliseerimine, teatas riigikogu.

Otsus jõustub üheaegselt 29. septembril 2011 vastuvõetud riigieelarve seaduse ning riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse jõustumisega.

Kolmas  täiendav istung algas täna kell 20.33 ja lõppes kell 21.59.

Hetkel kuum