Väinu Rozental • 9. oktoober 2011 kell 15:03

EASi eksjuhi osalusega firma pankrotis

Ma pole asjaga absoluutselt kursis, ütles EASi eksjuht Viljar Jaamu esimese hooga, kui ajakirjanik küsis, miks talle kuuluv firma taotles pankrotti tema enda osalusega firmale.

„Seal on vist vaja saneerida või natuke restruktureerida ja firma juhatus tegeleb sellega,“ helistas Viljar Jaamu mõni aeg hiljem tagasi. „Mina olen seal firmas vaid passiivne investor.“

Harju maakohus rahuldas neljapäeval OÜ Scandinavian Sealine avalduse ja kuulutas välja OÜ Grand Kapital pankroti.

Kuni 2009. aasta septembrini kandis Grand Kapital ärinime OÜ SL Grupp. Pool Grand Kapitali osalusest kuulub Viljar Jaamule ja ülejäänu tema kahele lähisugulasele. Alates selle aasta 11. augustist on Grand Kapitali ainus juhatuse liige Viljar Jaamu vend Alvar Jaamu. Pankrotiavalduse esitanud Scandinavian Sealine ainuomanik on Viljar Jaamu.

Viljar Jaamu sõnul on ta aidanud Grand Kapitalil pangalaenu refinantseerida ja tahab nüüd raha tagasi saada.

Grand Kapitali pankrotihaldur Hillar Villers ei soovinud telefoni teel menetlust ja võlgade suurust kommenteerida. „Teadaolevad võlad ületavad teadaoleva vara väärtust,“ oli ainus, mis ta lisas.

Üks SL Grupi omandusse kuulunud ettevõte, Tallinna lähedal Pärnu maanteel asuva Salzburgi hotelli opereerinud AS Laurell Investment pankrotistus 3. novembril 2010. aastal. Pankrotiavalduse esitas ettevõte ise.

Viljar Jaamu oli Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimees 12.04.2006 –1.11.2007.

Hetkel kuum