Birjo Must • 31. oktoober 2011 kell 13:23

Konesko juht: soomlased on äraootavad

Soomlased on hetkel äraootaval seisukohal ja see ebaselgus muudab keeruliseks ka meie investeerimisplaanide tegemise, rääkis elektriseadmete valmistamisega tegeleva Konesko ASi juhatuse esimees Mart-Järvo Hirtentreu.

„Mis puudutab II kvartalist edasiminemist on täiesti ebaselge. Kuni selle ajani on tellimuste mahud kindlad, kuid III kvartal ja pikemad perioodid on täiesti ebaselged,“ vastas Hirtentreu Äripäeva päevaküsimusele, millised meeleolud valitsevad hetkel Soome ettevõtjate seas.

Põhjust, miks selline ebakindlus valitseb, Hirtentreu välja tuua ei oska. „See ei ole tavaline, nad ise ütlevad ka, et on äraootaval seisukohal. Mingid signaalid ütlevad, et november selgitab väga palju,“ lausus ta.

Konesko majandustulemused jäävad juhi hinnangul järgmisel aastal samale tasemele nagu tänavu. Hetkel on väga aktiivne periood ja pigem ollakse tellimuste täitmisega jännis „Meie firma koha pealt küll aru ei saa, et oleks midagi lahti. Ainult et ümberringi keegi ei julgusta,“ rääkis Hirtentreu. 

Kõige hullem on see, et kui ei tea kindlat seisu, mis aasta pärast toimub, siis ei saa ka investeeringuid planeerida, lisas ta.

Hetkel kuum