Katre Pilvinski • 14. november 2011 kell 7:35

Lõhmuse osalus LHVs alla poole

Pärast LHV Groupi uute aktsiate emissiooni, vähenes panga suuromaniku Rain Lõhmuse osalus.  

LHV Groupi uute aktsiate emissiooni käigus märkisid olemasolevad ja uued investorid aktsiaid kogusummas 12,9 miljoni euro eest.

Oktoobris toimunud emissiooni käigus märkisid aktsiaid kõik nõukogu liikmed 8,3 miljoni euro, 9 investorit 4,5 miljoni euro ja 20 töötajat üle 100 tuhande euro eest, teatas pank. Peale aktsiakapitali suurenemist kuulub 77% LHV Groupi aktsiatest nõukogu liikmetele, 21% investoritele ja 2% töötajatele. LHV Groupi suurima aktsionäri, Rain Lõhmuse osalus on nüüd ettevõttes 46%.

Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, et LHV Groupi suurimaks omanikuks on Rain Lõhmus, kellele kuulub otse ja Lõhmus Holdingu kaudu 54,1% finantskontsernist.

LHV Groupil on kaks 100%-list tütarettevõtet – LHV Pank ja LHV Varahaldus.

„LHV Groupi aktsiakapitali suurendamisest saadud raha investeerime edasi LHV Panka,“ ütles LHV Groupi juhataja Rain Lõhmus. „LHV Pank on praegu väga kiire kasvu faasis ja finantseerimiseks on vaja suurendada kapitali nii sellel kui järgmisel kolmel-neljal aastal. Praegu tegutseb pank planeeritud kahjumiga ja kasumisse tahame jõuda 2013. aastal.“

Peale oktoobri lõpus toimunud LHV Panga aktsiakapitali suurendamist 8,8 miljoni euro võrra tõusis panga aktsiakapital 17,7 miljoni euroni. Kolmanda kvartali lõpu seisuga oli LHV Panga bilansimaht 185 miljonit eurot, mis on 46% rohkem võrreldes aasta algusega. Panga hoiuste maht kasvas kolmanda kvartali lõpuks 170 miljoni euroni, mis on 48% rohkem võrreldes aasta algusega. Sellest 29 miljonit eurot olid nõudmiseni ja 141 miljonit eurot tähtajalised hoiused. Panga laenuportfelli maht kasvas kolmanda kvartali lõpuks 54 miljoni euroni ja võlakirjaportfell 52 miljoni euroni, mis on vastavalt 37% ja 203% rohkem võrreldes aasta algusega.

LHV Pank teenis üheksa kuuga 2,1 miljonit eurot puhast teenustasutulu, 1,5 miljonit eurot puhast intressitulu ja 0,4 miljonit eurot finantstulu. Kokku oli panga puhastulu 4,0 miljonit eurot, kulud 6,4 miljonit eurot ja kahjum 2,7 miljonit eurot.

Prognooside järgi lõpetab LHV Pank selle aasta umbes 5 miljoni euro suuruse kahjumiga. „Oleme sellel aastal teinud olulisi investeeringuid uute pangateenuste käivitamiseks. Pangakaartidega alustamine, uue klienditeeninduskeskuse avamine, turunduskampaania – need on olnud rahaliselt mahukad projektid,“ ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu. „Aasta lõpus planeerime teha ka lisaprovisjone seoses eelmisel aastal ostetud laenuportfelliga Soomes. Hindasime selle portfelli väärtust juba ostes konservatiivselt. Kuigi Soome majandus pole viimases kriisis oluliselt kannatada saanud, on põhjust siiski ka edaspidi konservatiivne olla,“ lisas Kilu.

1999. aastal loodud ja Eesti kapitalil põhinev LHV Pank tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Alates 6. maist 2009 omab LHV Pank krediidiasutuse tegevusluba. LHV grupi ettevõtetes töötab kokku üle 130 inimese ja teenindatakse ligi 100 000 klienti.

 

Hetkel kuum