Anne Oja • 21. november 2011 kell 9:26

Korobeinik hakkab maleliidu finantsseisu parandama

Eesti Maleliit valis eile õhtul uueks presidendiks Andrei Korobeiniku, kelle peamisteks ülesanneteks on parandada inimestevahelisi suhteid ja spordiliidu finantsseisu.

Eelmine maleliidu juht oli endine tippmodell Carmen Kass. “Usun, et uue meeskonnaga suudame malele ka uue tuule tiibadesse puhuda,” kommenteeris ettevõtja ning riigikogu liige Andrei Korobeinik pressiteate vahendusel.

Korobeinik nentis samas, et tööd on palju, kuna viimased aastad ei ole maleelus laiemalt olnud kõige roosilisemad. “Võtame samm korraga. Järgmiseks aastaks on meil kaks peamist suunda – saada suhted korda nii omavahel kui riigi ja teiste partneritega,” selgitas Korobeinik ning lisas, et samuti tuleb alustada läheneva Paul Kerese 100. sünniaastapäeva kavandamist.

Uue presidendi meeskonnas on nõukogu liikmetena tippmaletaja Jaan Ehlvest ja eraettevõtluses tegevad ning malega elu jooksul erineval moel tihedalt seotud olnud Taavi Kotka (Webmedia), Tiit Raimla (PricewaterhouseCoopers), Erik Haavamäe (AS Premia Foods), Marko Siil (SEB) ning eelmine EMLi president Carmen Kass. Juhatuses liitub Hendrik Olde, Ervin Lieberti ja Ants Priiga tippmaletajate suuna juhina mitmekordne Eesti meister Olav Sepp.

Eesti Maleliidu üldkoosolekul viibinud 39 klubi esindajast hääletas uue presidendi ja tema meeskonna poolt 34. "Nii tugev mandaat kinnitab veelkord, et muutuseid maleliidu tegevuses on oodatud kaua," lisas Korobeinik mainides, et alaliidu sisekliima ja finantsseis on tema meeskonna ees seisvad suurimad väljakutsed.

Eesti Maleliitu kuulub kokku 46 klubi kokku ligi 2500 aktiivse liikmega, mis teeb malest populaarsuselt Eesti esikümnesse kuuluva spordiala. Maleliit ja maleklubid korraldavad aastas ligikaudu 300 erinevat võistlust.

Hetkel kuum