Rainer Saad • 24. november 2011 kell 14:28

UBSi juht: ükski euroala võlakiri pole enam ohutu

UBS AG tegevjuht Sergio Ermotti ütles, et seoses võlakriisi levikuga pole ühegi euroala riigi võlakiri enam ohutu.

„Riskivabasid võlakirju pole enam olemas,” ütles Ermotti, kes nimetati UBSi tegevjuhiks 15. novembril. „Ainsad võlakirjad, mille ostmist mina kaaluksin, oleksid Šveitsi valitsuse võlakirjad.”

Saksamaal ebaõnnestus eile müüa 35% enda 10aastaseid võlakirju, kuna kriis on levinud juba euroala tuumiku suunas. Euroopa pangad on müünud euroala riikide võlakirju pärast seda, kui neid sunniti võtma vastu kaotusi Kreeka võlakirjadelt ning EBA nõuab kapitalipositsioonide suurendamist.

Euroopa Pangandusjärelvalve Asutus (EBA) on öelnud, et nõuab laenuandjatelt kapitali suurendamist 106 miljardi euro võrra.

„Nad ütlevad, et valitsuse võlakirjad on nullriskiga, kuid stressitestis palutakse leppida võlakirjade väärtuse kaotusega, mis tähendab, et need ei ole enam olematu riskiga,” ütles Ermotti.

Euroala kriisi leviku peatamiseks tuleb riikidel jõuliselt edendada pingutusi võlakoorma vähendamiseks, ütles Ermotti. „Kindlasti on vajalik Itaaliat survestada, et ta nõustuks reformidega. Ermotti väljendas Itaalia suhtes kindlust vaatamata sellele, et möödunud nädalal ületas Itaalia 2aastase võlakirja tootlus 10aastase oma.

„Itaallased ise ei usu, et nende riik muutub maksejõuetuks,” ütles ta.

Hetkel kuum