Saksamaal töötus taas vähenemas

Sirje Rank 30. november 2011, 12:49

Saksamaa ettevõtted panevad järjest süvenevas eurokriisis vastu – novembris kahanes tööpuudus Saksamaal enam kui analüütikud oodata oskasid.

Töötuid oli novembris eelnenud kuuga võrreldes 20 000 inimese võrra vähem, kokku 2,91 miljonit, teatas täna föderaalne tööturuamet. Analüütikud olid prognoosinud töötute hulga vähenemist 5000 võrra, vahendas agentuur Bloomberg. Töötuse määr alanes 6,9%-le.

Saksa firmad pole kiirustanud koondama, ehkki võlakriis varjutab majanduskasvu väljavaateid. Novembris kerkis esimest korda ka Ifo instituudi koostatav äriusalduse indeks ning detsembriks prognoositrakse Saksamaa tarbijakindluse tõusu kolmandat kuud järjest.

"Nõudlus töötajate järele püsib suhteliselt kõrge, kuna tellimusraamatud on jätkuvalt täis ja firmad hindavad oma tulevikuväljavaateid positiivselt," ütles WestLB ökonomist Jörg Lüschow. "Ma olen optimislik, et 2012 ei näe me tööturul olukorra järsku halvenemist," lisas ta.

Samas on Saksamaa peamistel eksporditurgudel majandus jahtumas, mis annab alust arvata, et raugema hakkab ka uute tööliste palkamise hoog.

Läinud kuul pööras 2009. a juunist katkematult kestnud töötuse vähenemine esimest korda tõusule. Töötute hulk kasvas tänaseks korrigeeritud andmeil mitte 10 000, vaid 6000 võrra. Novembris töötus taas vähenes.

"Töötus väheneb jälle, uute töökohtade arv kasvab ja nii nõudlus uute töökäte järgi," ütles tööturuameti juht Heinrich Alt, kelle sõnul on silmapiir pilvitu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. November 2011, 12:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing