Katre Pilvinski • 3. august 2012 kell 10:55

"EKP ostab võlakirju vaid tingimuslikult"

Eesti Panga president Ardo Hansson ütles, et Euroopa Keskpank sekkub võlakirjaturule vaid siis, kui ostu taga on selged tingimused hädas oleva riigi majandusele.

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi lausus eile pärast panga nõukogu istungit, et lähinädalatel on plaanis välja töötada mehhanism, et osta kokku turult võlakirju ning vähendada sellega raskustes riikide laenukulusid, vahendas ERR. Draghi sõnul valmistub keskpank vabaturuoptsioonideks, mis laenukulude alandamise eesmärgini viiks.

Hansson kommenteeris ERR-i raadiouudistele, et konkreetsed võlakirjade ostu kogused vaatab Euroopa Keskpank kindlasti igal konkreetsel juhul üle.

"Ehk et kui palju on vaja osta, et seatud eesmärke saavutada. Uuem suund on see, et kui selliseid samme astutakse, siis on need suhteliselt lühiajalised võlakirjad. Teiseks saab olema kõva tingimuslikkus - kui mingi riik tahab, et sellise programmi kaudu hakatakse võlakirju ostma, siis neil peab olema tõsine majandusprogramm, mis seotud rangete tingimustega," lausus Hansson.

 

Hetkel kuum