Mööbliäris kasvutrend jätkuvalt madal

Joosep Laik 21. august 2012, 18:56

Mööblimüügiga tegeleva e-poe Ananke OÜ juhi Rita Liiva sõnul ei ole kodutarvete müügis kasvu näha.

„Pigem on ostud laiali hajunud. Arveid tasutakse väljaspool Eestit teenitud palkadest ja kliendid annavad kauba järgi tulemiseks tähtaegu,“ rääkis Liiva. 

Tema sõnul on inimesd väljaspoolt riiki hakatud ostma rohkem ja Eestis töötavad inimesed ostavad vähem. "Käive kasvanud ei ole, suvekuudel on  see pigem langenud,“ lausus Liiva. Mööblikauplus sai mullu müügitulu 823 000 eurot ja kasumit teeniti 2749 eurot. Selle aasta tulemuseks loodab Liiva eelmise aastaga samale tasemele jäävat summat.

Keskmise hinnaklassiga mööblikaupu müüva Home4You keti juhi Maldar Mäesalu sõnul on käesolev aasta olnud veidi parem, kui paaril eelmisel aastal. Keskmise ostuvõimega klient on hakanud tema hinnangul veidi rohkem ostma.

„Oleme hinnanud senist käibekasvu umbes 10 protsenti ja arvatavasti jääb see sama suureks aasta lõpuni," kommenteeris Mäesalu. "Ainuüksi tänu transpordihindadele on kaupade omahind väga palju tõusnud. Kui selline kütusehindade tõus jätkub, siis tuleb ka mööbliäris paratamatult hinnatõus.“

Home4You ketti omav Evelekt ASi eelmise aasta müügitulu oli 4,3 miljonit eurot ja aruandeaasta kahjum 0,5 miljonit eurot.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. August 2012, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing