Indrek Kald • 9. oktoober 2012 kell 11:22

Raivo Vare asemel sai Arengufondi nõukogu juhiks Alar Karis

Eesti Arengufondi nõukogu valis esmaspäeval korralisel koosolekul uueks esimeheks Alar Karise.

"Arengufondi tegevuse peamiseks mõõdupuuks peab olema kaasaegse Eesti ettevõtluse aktiivsus, edukus ja rahvusvaheline läbilöögivõime," kommenteeris ta. Karise kinnitusel on investeerimistegevuse ja seireprojektide kõrval fondi lähiaastate suurimaks väljakutseks ettevõtlikkuse arendamiseks mõeldud laialdase nii-öelda äratuskoolituste kava välja töötamine ja ellu viimine. Fondil on Karise sõnul töös mitu uut ambitsioonikat projekti.

Viimased kolm aastat nõukogu tööd juhtinud Raivo Vare põhjendas ametist loobumist uue etapiga fondi tegevuses. "Minu jaoks sai kevadel üks periood läbi – järgmiseks viieks aastaks sai valitud uus juhatuse esimees ning paras aeg on ka nõukogu töö juhtimises ohjad üle anda," selgitas Vare.

Tartu Ülikooli professor Alar Karis on olnud Arengufondi nõukogu liige 2007. aastast. Karis on Rektorite Nõukogu juhatuse esimees, aastail 2003–07 oli ta Eesti Maaülikooli ning aastatel 2007–12 Tartu Ülikooli rektor.

Lisaks Karisele ja Varele kuuluvad Arengufondi nõukokku Mart Einasto, Kaja Kallas, Andres Keevallik, Jürgen Ligi, Jaan Männik, Juhan Parts ja Urmas Reinsalu. Fondi nõukogu liikmed kinnitab ametisse riigikogu.

Arengufond on riigikogu poolt ellu kutsutud mõttekeskus ja riskikapitalifond, mille eesmärk on kasvatada ettevõtlikkust Eestis ning investeerida rahvusvahelisele turule suunatud innovaatilistesse Eesti ettevõtetesse. Arengufondil on suurim Eesti idufirmade investeerimisportfell 16 ettevõttega.

Hetkel kuum