Kristi Malmberg • 13. november 2012 kell 13:09

Jalgpalli Liit: kõik petturid saavad karmi karistuse

Eesti Jalgpalli Liit teatas, et kõik kihlveopettustega või mängude manipuleerimisega seotud isikud saavad karmi karistuse.

Riigiprokuratuur teatas täna, et uurib kihlveopettuste kahtlust jalgpallis. Sellega seoses tegi Jalgpalli Liit alljärgneva avalduse:

"Ainus asi, mille üle täna saab heameelt tunda, on see, et aastatepikkune töö kihlveopettuste vastasel võitlusel on vilja kandmas. Oleme tegutsenud selliselt, et võimalikult kiiresti reaalsete tulemuste ja süüdlaste karistamiseni jõuda: selleks oli tarvis ühelt poolt jõustruktuuride abi, aga teisalt tarka tegutsemist, sest kellegi süüdimõistmiseks on vaja tõendeid. Mõnikord on olukord selline, et kõigile on selge, kes on süüdi ja milles, aga tõendeid napib. Ootame ära, milliste tulemusteni jõuab kriminaalmenetlus, mille järel  jalgpalliliit määrab esimesel võimalusel kõigile reegleid rikkunud isikutele karistused. Meie selge seisukoht on nulltolerants igasuguste kihlveopettuste ja mänguga manipuleerimiste suhtes.

Aastate jooksul oleme korduvalt kohtunud FIFA, UEFA ja Eesti jõustruktuuride esindajatega, samuti spordijuhtidega ja kihlveoturu spetsialistidega. Oleme olnud väga aktiivsed, küsinud FIFA-lt ja UEFA-lt nõu ning kutsunud eksperte Eestisse klubidele ja ametnikele kogu teemat ja ohte tutvustama. Samuti oleme kogunud informatsiooni ja teinud kõik, mis on meie kui ühe mittetulundusühingu võimuses, et tõkestada reeglitevastaseid tegevusi.

Spordiga tegelemine kaotab mõtte, kui sportlased rikuvad ausa mängu põhimõtteid. Teema on raske, aga me ei karda sellega tegeleda ja sellest avalikult rääkida, sest eesmärk on petturitest lahti saada. Täna usume, et uuel hooajal ei pea me enam sellistele teemadele mõtlema.

Kihlveopettused on ülemaailmne probleem, mis õõnestab spordi põhiväärtusi. Tegemist ei ole lõbusa meelelahutusega, vaid üldjuhul on sellel otsene side organiseeritud kuritegevusega. Kõik sportlased ja spordiga seotud inimesed peavad mõistma, et tegemist on ääretult tõsise teemaga, kus kõigil on oma roll, et märgata probleeme ja nendest koheselt teada anda. Tuletame meelde, et kõigil jalgpalluritel ja teistel asjaga seotud inimestel on kohustus igast neile teatavaks saanud infokillust koheselt jalgpalliliitu teavitada."

 

Hetkel kuum