Sirje Rank • 13. jaanuar 2013 kell 12:41

Kreeka parlament kinnitas uued maksud

Kreeka parlament kinnitas nädalavahetusel uued maksud, millest loodetakse täiendavat maksutulu 2,3 miljardit eurot ning mis on osa tingimustest, et väljamaksed Kreeka abilaenust jätkuksid.

„Maksuseadus on … eeltingimus, et me järgmise laenuosa kätte saaksime,“ ütles Kreeka rahandusminister  Yannis Stournaras, vahendas agentuur Bloomberg.

Detsembris jõudsid euroala rahandusministrid kokkuleppele Kreekale 49,1 miljardi euro välja maksmises. Sellest 34,3 miljonit eurot maksti välja kohe, ülejäänu kättesaamiseks tuleb Kreekal täita täiendavad tingimused.

Kreeka rahandusministri sõnul laiendavad maksumuudatused oluliselt maksubaasi ning kaasavad süsteemi ka need, keda seni on vähem maksustatud.

Kokku on paketis 24 maksumuudatust, sh maksuastmete vähendamine kaheksalt kolmele. Kõrgeim maksumäär neile, kelle tulu on aastas üle 42 000 euro, on 42%.

Ettevõtte tulumaks alaneb 40 protsendilt 32,8%-le ning 1. juulist hakkab Kreeka aktsiatele kehtima 20%ne kapitalitulu maks.

Muudatustega suureneb ettevõtete ja üksikisikust ettevõtjate maksukoormus, kergemaks läheb töötajatel ja pensionäridel. Järgmised maksuseadused, mis sisaldavad meetmeid maksudest kõrvalehoidmise vastu, jõuavad parlamenti mais, ütles Stournaras.

Hetkel kuum