Inga Jakobson • 15. märts 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Credit24: kiirlaen ei too enam Soomes kasumit

„Kiirlaenu aasta intressimäära piiramine 51% tähendab lühikeste laenuperioodide  puhul märgatavalt väiksemat kasumit,“ kommenteeris Eestis Credit24 nime all tuntud MCB Finance-i juhatuse liige Rami Ryhänen.

Juuni alguses jõustub Soomes seadusemuudatus, mis piirab kiirlaenu aasta intressimäära 51%. „Selline aastaintress tähendab, et sms ja kiirlaenudega tegeleda on sisuliselt mõtetu“, rääkis Ryhänen.

Ryhänen selgitas, et kasumi teenimiseks peavad laenud olema suuremad ja pikaajalisemad. MCB Finance põhifookus on 2-3 aastaks antavad laenud olnud juba mõnda aega. „See on vana uudis, et see muudatus Soomes tuleb,“ lisas ta. Ryhäneni sõnul teadsid Soome finantsettevõtted tulevast seadusemuudatusest juba eelmisest sügises, selge polnud vaid konkreetne aeg. „Soome äri on täiesti ette valmistatud,“ väljendas ta kindlust.

Soome päritoluga ärimees tuletas meelde laenuandja vastutusest tarbija ees: „Inimesi ei tohi kommiga meelitada laenu võtma“. Ta rõhutas, et finantsettevõtte kohustus on teha tarbijale selgeks, mida laen tähendab ja mida see endaga kaasa toob. „Eesmärk ei tohiks olla laen kellegile pähe määrida,“ rääkis ta.

Samuti arvas Ryhänen, et iga ettevõtja võiks piirduda ühe valdkonnaga. „Soomes on mõned ärimehed pidanud samal ajal laenu ja inkasso firmat,“ ütles Ryhänen ning lisas, et tema arust on need kaks tegevusala üksteisega vastuolus ja selline tegutsemine ebakorrektne. „Ettevõtja peab valima, mis tema äri on“.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt