Laura Mallene • 22. aprill 2013 kell 11:28

Kobin: Ekspress Grupp tuleviku suhtes optimistlik

Kuigi Ekspress Grupp tegi 2012. aasta aruandes teatavaks, et kasum läheb reservkapitali, tuli täna teade dividendide maksmisest.

"Nõukogu arutas ettevõtte eelmiste aastate tulemusi ning arvas, et oleks aeg alustada dividendide maksmist. Juhatus peab seda arvestatavaks nõukogu poolseks usalduse märgiks ettevõtte käekäigu ning tulevikuväljavaadete osas,” kommenteeris ettevõtte juhatuse esimees Gunnar Kobin.

"Omanikud kogunevad mai lõpus aktsionäride üldkoosolekule ja väljendavad oma soovi seal," lisas ta. Juhatusele sobib nõukogu tehtud otsus väga hästi, märkis Kobin. 

Edasise dividendipoliitika kohta Kobin selgitusi ei jaganud. "Me ei saa anda ühtegi garantiid, kuivõrd otsus on ikkagi üldkoosoleku teha, kuid püüame olla piisavalt edukad selleks, et on mida jagada," sõnas ta. "Teeme tööd, näeme vaeva, nuputame igapäevaselt, kuidas kasvu tekitada. Kohe, kui oleme millegiga hakkama saanud, ütleme," rääkis Kobin.

Mullu 2,53 miljonit eurot kasumit teeninud meediakontsern üllatas täna hommikul esmakordselt börsiajaloos dividendimaksega. Dividendideks makstakse 2,98 miljonit eurot ehk 0,01 eurot aktsia kohta.

Hetkel kuum