5. september 2013 kell 5:13

II kvartalis oli vabu töökohti  mullusega võrreldes vähem

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli 2013. aasta II kvartalis 7600 vaba ametikohta, teatas statistikaamet.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga nende arv vähenes 6,9%, kuid suurenes eelmise kvartaliga võrreldes 9,1%.

Vabade ametikohtade määr oli II kvartalis 1,4%. Vabade ametikohtade määr on vabade ametikohtade osatähtsus ametikohtade koguarvus (hõivatud ja vabade ametikohtade summa).

Kõige kõrgem vabade ametikohtade määr oli majutuse ja toitlustuse tegevusalal (3,1%) ja kõige madalam kinnisvaraalases tegevuses (0,6%).

Suurim vabade ametikohtade arvu kasv oli tervishoius ja sotsiaalhoolekandes, kus vabu ametikohti oli 2012. aasta II kvartaliga võrreldes 1,3 korda rohkem.

Vabadest ja hõivatud ametikohtadest 56% asuvad Harju maakonnas (sealhulgas Tallinn). Vabade ametikohtade määr oli kõige kõrgem Hiiu maakonnas (3,3%), samas asub Hiiu maakonnas ainult 0,5% kõigist ametikohtadest (vabad ja hõivatud ametikohad kokku).

Vabadest ametikohtadest 24% oli avalikus sektoris ja 76% erasektoris. Avalikus sektoris oli vabade ametikohtade määr 1,2% ja erasektoris 1,5%. Avaliku sektori alla kuuluvad ka riigi ja kohaliku omavalitsuse omanduses olevad äriühingud.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum