Konkurentsiamet: Elering on sõltumatu

06. jaanuar 2014, 12:25

Konkurentsiamet analüüsis Eleringi aktsionäride, nõukogu ja juhatuse liikmete seotust teiste äriühingute, eelkõige elektrienergiat või gaasi tootvate või müüvate ettevõtjatega ning leidis, et sellist seost ei ole.

Konkurentsiamet kinnitas koostöös Euroopa Komisjoniga Eleringi vastavust Euroopa Liidu regulatsioonidest tulenevatele nõuetele ning andis ettevõttele õiguse tegutseda põhivõrguettevõtjast elektrisüsteemihaldurina Eestis.

Euroopa Komisjoni hinnangul on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Eleringi aktsionäriõiguste teostajana ning rahandusministeerium Eesti Energia aktsionäriõiguste teostajana piisavalt eraldatud, et tagada piisav sõltumatus riigi õiguste täitmisel Eleringis. Konkurentsiamet ei tuvastanud Eleringi aktsionäride, nõukogu ja juhatuse liikmetel seotust teiste konkureerivate ettevõtjatega.

Samuti on ameti hinnangul Eleringis täidetud nõuded, mille kohaselt peab süsteemihaldur tagama turuosaliste võrdse kohtlemise, omama piisavaid vahendeid elektrisüsteemi juhtimiseks ja arendamiseks, andma teistele võrguettevõtjatele piisavat teavet ja tegema koostööd teiste riikide elektrisüsteemihalduritega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2014, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing