Eleringi kvartalikasum 18 mln eurot

Indrek Kald 31. jaanuar 2014, 12:19

Mullu neljandas kvartalis teenis elektrisüsteemihaldur Elering 17,7 miljonit eurot puhaskasumit.

Ettevõtte tulud olid samal perioodil 41,5 miljonit ja ärikasum 19 miljonit eurot.

Eleringi finantsjuhi Peep Soone sõnul ületasid majandustulemused teist kvartalit järjest prognoose peamiselt tänu piiriülese ülekandevõimsuse oksjonituludele, samas kui kodumaise elektri ülekandemahud langesid 2012. aasta sama kvartaliga võrreldes seoses tavapärasest soojema talve ning ka puhkepäevade rohkuse tõttu detsembris.

Tulud kasvasid võrreldes 2012. aasta neljanda kvartaliga 6,6 miljoni, ärikulud aga 4,7 miljoni euro võrra. Tulemuseks oli ärikasumi kasv 1,9 miljonit. Tulude kasvust tuli enamus piiriüleste ülekandevõimsuste oksjonist Eesti ja Läti piiril – viis miljonit eurot. Saadud ülekoormuse tulu avaldab järgmisel tariifiperioodil võrgutasudele vähendavat mõju, teatas ettevõte.

Ärikulude kasvu peamiseks põhjuseks oli bilansi- ning kaoenergia ostukulude suurenemine seoses elektrituru avanemisega ja reguleeritud elektrihinna kadumisega. Finantskulud vähenesid 0,7 miljonit eurot, mille tulemusena puhaskasum suurenes kokku 2,6 miljonit eurot.

Rahavoog äritegevusest oli neljandas kvartalis 23,2 miljonit eurot, kuid põhivara investeeringute eest tasuti 68 miljonit eurot. Suurimaks investeeringuks oli Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink 1 ost – 38,5 miljonit eurot. Investeeringute finantseerimiseks  kasutati pangalaene Euroopa Investeerimispangalt ja Põhjamaade Investeerimispangalt.

Elering on sõltumatu ja iseseisev Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peaülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus. Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi. Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2014, 11:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing