7. veebruar 2014 kell 6:17

Evelin Ilves puhkab Balil Aswani villas

Presidendiproua Evelin Ilves puhkab kuuenädalasel Aasia-reisil Indoneesias Bali saarel Eestis tegutseva ettevõtja Sonny Aswani villas, mida presidendi kantselei ei kommenteeri.

Presidendi kantselei kinnitas Õhtulehele, et esileedi viibib erareisil, mille kulud ta kannab ise, peatudes hotellides või kasutades tuttavate külalislahkust. Küsimusele, kas Evelin Ilves viibib Aswani juures ning kui see nii on, siis millised vastuteened või tasu Aswanit ootavad, saatis kantselei avalike suhete juht Piret Pert uuesti varasema vastuse ja lisas: "Kuna tegemist on erareisiga, siis kantselei seda rohkem ei kommenteeri."

Aswani ise Balil ei viibi, talle kuuluvast Kehra paberivabrikust kinnitati, et ettevõtja on Singapuris, samas Õhtulehe saadetud e-kirjale Aswani kahe päeva jooksul ei vastanud.

Toomas Hendrik Ilvesega oli Aswani tuttav juba enne, kui Evelinist Ilvese ametlik abikaasa sai. Samuti on Ilves välisministrina aidanud Aswani Aasiast pärit sõpru viisade taotlemisel, kirjutas Õhtuleht.

Septembri lõpus ilmunud Äripäeva Rikaste TOPis oli Singapurist pärit tööstur ja kinnisvaraärimees Sonny Aswani üheksandal kohal. Toimetus hindas tema varanduse suuruseks 117 miljonit eurot.

"Kui varem jahtisin mina raha, siis praegu jahib raha pigem mind. Kogu mu haridus keskendus sellele, kuidas rikkust suurendada, aga nüüd ma, jah, õpin, kuidas seda vastutustundlikult ära anda, nii et sellest oleks kasu paljudel inimestel. Ja mis selle suure hulga rahaga ikka peale hakata?" ütles Aswani mullu augustis Äripäevale antud intervjuus.

"Mu kolleegid on mu sõbrad. Ma puhkan koos nendega, käin koos nendega suusatamas ja purjetamas. Igal aastal olen valinud uue riigi, kus korraldadaajurünnakuid ja meeskonda tugevdavaid üritusi. Julgustan neid peret kaasa võtmaja katan kõik kulud," rääkis Aswani toona.

Sonny Aswani on nii Reformierakonna kui ka IRLi suurtoetaja.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum