Seaduse järgi jätkab praegune valitsus tegevust kuni uue valitsuse ametisse nimetamiseni. Ansip märkis, et seaduses on säte, mis ütleb, et vältimatul vajadusel hoidub ametist lahkuv valitsus põhimõtteliste otsuste langetamisest ja vältimata vajaduseta hoidub eelarvekulude suurendamisest. „See lause on seadusesse pandud eelkõige selleks, et kaitsta kassareservi näiteks preemiatena lahkuvatele ametnikele väljamaksmise eest. Midagi taolist ei ole Eestis juhtunud,“ hindas ta.
Ansip teatas, et üheksa aastat peaministrina töötada on olnud suur au. „Ma tänan Eesti rahvast viimase üheksa aasta eest,“ lausus tagasi astuv peaminister. Ta lisas, et töötatud üheksa aastat on olnud väga töised ja vastutusrikkad. „Aeg on anda teatepulk edasi järgmisele peaministrile!“
Ta märkis, et loodab, et nii nagu tema valitsus, jätkab ka järgmine valitsus sealt, kus selle valitsuse tegemised pooleli jäävad.
Küll aga nentis ta, et ei soovi jagada soovitusi uue valitsuse moodustamiseks. Ta rõhutas, et soovib uutele tegijatele olla vaba lahkujate suunistest. „Kui keegi hakkab vananevale infole tuginedes õpetama uusi ametisse asujaid, siis valitsuse vahetamine ei saa olema väga valutu. Uus ametisse asuja ei võta täit vastust, kui keegi autoritaarne vana olija kontrollib tema otsustused üle,“ hindas Ansip.
Ta lisas, et ei pea ka võimalikuks kostööd Tallinna linnapea ja Keskerakonna juhi Edgar Savisaarega. Ta märkis, et jääb oma veendumuste juurde ega usalda Savisaart. Ansipi teatas, et see usaldus kadus 2007. aasta aprillis-mais ning see ei ole taastunud. „Ka tema viimased avaldused on minu veendumusi ainult kinnitanud,“ teatas Ansip.
Ansip avaldas lootust, et Eestis ei lähe nii nagu Belgias, kus peaminister jätkas pärast tagasiastumise avaldust 589 päeva. „Kuid olgu öeldud, et Yves Leterme'i valitsust peetakse ajaloo üheks kõige efektiivsemalt toiminud valitsuseks,“ hindas Ansip.
Küsimusele, kas praegu on kõige õigem aeg tagasi astuda, vastas Ansip, et on üllatunud sellest, kui kiiresti on temast saanud asendamatu. Ta viitas, et üheksa aastat, mil ta on olnud peaminister, on olnud erakordselt pikk aeg olla peaministriametis. Tal on oma sõnul olnud küllalt palju toetajaid, ent on ka neid, kes on arvanud, et üheksa aastat on liiga pikk aeg.
„Ma ei arva, et minu ametist lahkumine tooks Eestisse ebastabiilse aja, olen veendunud, et Eesti riik on demokraatlik, toimiva õigussüsteemiga riik, olen veendunud, et meie riik on järjepidev, et meie valitsused on järjepidevad. Ja kõik toimib edasi ka siis, kui peaminister on esitanud tagasiastumisavalduse,“ teatas ta.